Gündem 19 Uluslararası Sürdürülebilir Enerji Teknolojileri Konferansı Haliç Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleşecek

19. Uluslararası Sürdürülebilir Enerji Teknolojileri Konferansı Haliç Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek

Sürdürülebilir enerji teknolojileri, kalkınma ve enerji güvenliği için bu yıl 19’uncu kez düzenlenecek olan Uluslararası Sürdürülebilir Enerji Teknolojileri Konferansı, 16-18 Ağustos 2022 tarihleri arasında Haliç Üniversitesi’nin 5. Levent’teki kampüsünde gerçekleşecek.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​19. Uluslararası Sürdürülebilir Enerji Teknolojileri Konferansı Haliç Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek
Arşiv

Nottingham Üniversitesi ve Dünya Sürdürülebilir Enerji Teknolojileri Topluluğu (WSSET) işbirliğiyle 19. Uluslararası Sürdürülebilir Enerji Teknolojileri Konferansı (SET2022 – The 19th International Conference on Sustainable Energy Technologies), 16-18 Ağustos tarihleri arasında Haliç Üniversitesi’nin 5. Levent Kampüsü’ndeki oditoryumda gerçekleştirilecek. Konferansın başkanlığını, enerji teknolojileri alanında dünyaca ünlü bilim insanları arasında gösterilen İngiliz bilim insanı Prof. Dr. Saffa RIFFAT ve Haliç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zafer UTLU yapacak.

Bugüne kadar 60 ülkeden 765 yazar ve 400’ün üzerinde bildiriye bünyesinde yer veren “SET2022”, sürdürülebilir enerji teknolojileri ana teması içinde; enerji üretimi, verimli kullanımı, enerji malzemeleri, enerji depolama, çevresel etki, enerji dönüşümü ve enerji güvenliği gibi konu ve uygulamaları kapsayan ve 19’uncusu yapılacak olan uluslararası bir bilimsel konferans olarak kabul ediliyor.

Geçtiğimiz yıllarda Birleşik Krallık, İtalya, Almanya, Kanada ve Çin gibi çeşitli ülkelerin ev sahipliğinde yapılan “SET2022”; sürdürülebilir enerji teknolojilerinin kalkınmaya etkisi, enerji ve çevre güvenliği konusunda günümüzde ve gelecek yıllarda karşılaşılacak problemlerin ve önemli görülen noktaların tartışılması, bilimsel ve teknolojik yeniliklerin sunulması ve bunlarla ilgili gerekli adımların atılmasını amaçlıyor. Bilim insanlarının, uzmanların, akademisyenlerin ve uygulayıcıların sürdürülebilir enerji teknolojileri ve kaynakları ile ilgili belirli çalışma alanlarında elde edilen bilimsel sonuçları, yeni bulguları ve deneyimleri sunacakları önemli bir toplantı olan 19. Uluslararası Sürdürülebilir Enerji Teknolojileri Konferansı, önde gelen bilim insanları, araştırmacılar, farklı endüstrilerden uzmanlar ve 60’tan fazla ülkenin üniversitelerinden gelecek katılımcılar ile bir kez daha önemli bir çalışmaya imza atacak.

“SET2022” gibi köklü bir organizasyonun Haliç Üniversitesi’nde düzenlenecek olması, Türkiye’nin sürdürülebilir enerji teknolojileri alanındaki misyonunu güçlendirirken, aynı zamanda bu alandaki akademik ve bilimsel çalışmalara verilen desteğin de göstergesi olacak. Ayrıca pandemi sonrası böyle büyük bir kongrenin yüz yüze yapılacak olması, Türkiye’nin uluslararası alandaki bilimsel görünürlüğüne ve kongre turizmine de büyük katkı sağlayacak.

“SET2022” ile ilgili detaylı bilgi ve konferans programı için set2022.org, https://halic.edu.tr/tr ve sosyal medya hesapları ziyaret edilebilir:

www.instagram.com/istanbulset2...

https://www.instagram.com/hali... twitter.com/IstanbulSET2022

MHP lideri Bahçeli'den Yunanistan'a silahlanma tepkisi: Hakkımızda gözü olanın gözünü oyarız
Gündem

MHP lideri Bahçeli'den Yunanistan'a silahlanma tepkisi: Hakkımızda gözü olanın gözünü oyarız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Seçin anketçilerini eleştiren Bahçeli, "Anketler bizim için vızıltıdır. Biz anketçilerin dediğine değil milletimizin ne dediğine bakarız. Bizim cumhurbaşkanı adayımızın Sayın Recep Tayyip Erdoğan olacağını sonuna kadar haykıracağız" dedi. Yunanistan'ın ABD'nin desteğiyle Ege Adaları'nı silahlandırmasına sert tepki gösteren Bahçeli, "Dünyaya ilan ediyorum, adalar konusunda hakkımızı yedirmeyiz, çiğnetmeyiz, vazgeçmeyiz. Hakkımızda gözü olanın gözünü oyarız. Emperyalizmin Miço'su" ifadelerini kullandı. Mersin'deki polisevine düzenlenen hain saldırıyla ilgili CHP lideri Kılıçdaroğlu'na da ateş püsküren Bahçeli, "CHP'nin gazeteci kisveli teröristi Mersin'de polisevini hedef almıştır. Kılıçdaroğlu sen kimin yanında kimin yolundasın. DNA testi isterken hiç mi utanmadın?" diye konuştu.
Türkiye imzayı attı: Yunanistan'ın kâbusu gerçek oldu
Dünya

Türkiye imzayı attı: Yunanistan'ın kâbusu gerçek oldu

Yunan gazetesi Kathimerini'nin diplomatik kaynaklara dayandırdığı haberinde, Atina'nın, Türkiye ile Libya arasında olası bir 'hidrokarbon arama anlaşması'ndan endişe duyduğu belirtildi. Bu endişe dile getirildikten sadece saatler sonra, Türkiye ile Libya arasında 'hidrokarbonlar' ve 'protokol' alanlarında mutabakat muhtıraları imzalandı.
Rekabet Kurumu Natura Gıda hakkında soruşturma açtı
Ekonomi

Rekabet Kurumu Natura Gıda hakkında soruşturma açtı

Rekabet Kurumu, hızlı tüketim malları sektöründe üretici/tedarikçi olarak faaliyet gösteren Natura Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ hakkında soruşturma başlattı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.