Gündem Düşen helikopter Eczacıbaşına ait

Düşen helikopter Eczacıbaşı'na ait

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan saat 11.16'da kalkan TC-HEZ tescilli Sikorsky S-76 tipi helikopter Büyükçekmece'de saat 11.21'de düştü. Eczacıbaşı Grubu'na ait helikopterde 7 kişi bulunuyordu. Helikopterin Kaptan Pilotu'nun Alaaddin Nacar olduğu öğrenildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Düşen helikopter Eczacıbaşına ait
Helikopter
İstanbul Büyükçekmece'de bir helikopter düştü. Alınan bilgiye göre, Büyükçekmece'de saat 11.30 sıralarında helikopter henüz belirlenemeyen nedenle düştü. Bölgeye sağlık, itfaiye, arama kurtarma ekipleri sevk edildi. Beylikdüzü'nde düşen helikopterde 2 pilot, 4 yabancı ve 1 Türk yolcunun bulunduğu öğrenildi.

Düşen helikopter Eczacıbaşı'na ait
Düşen helikopterin Eczacıbaşı'na ait TC-HEZ kuyruk tescilli helikopter olduğu belirtildi. Airport Haber'de yer alan bilgilere göre; Büyükçekmece'de düşen helikopterin yangın helikopteri değil Eczacıbaşı'na ait TC-HEZ kuyruk tescilli sivil bir helikopter olduğu bildirildi.

Eczacıbaşı Grubu'na ait helikopterde 7 kişi bulunuyordu. Pilotların Ahmet Bulut ve Alaaddin Nacar olduğu öğrenildi. Helikopterde ayrıca 5 de yolcu bulunduğu kaydedildi.

  1. İsimleri belli oldu
  2. Kazada yaşamını yitiren heyetteki isimlerinin Salim Özen, Aleksandır Vanin, Igor Kochergin, Luidmina Churova, Elena Badraga olduğu öğrenildi.

Modeli öğrenildi
Helikopterin Sikorsky S-76C modeli olduğu öğrenildi.

  1. S-76C helikopterin özellikleri;
  2. En yüksek hız: 287 km/sa
  3. Uzunluk: 16 m
  4. Ağırlık: 3.177 kg
  5. Düz uçuş hızı: 249 km/sa
  6. Kanat açıklığı: 13 m
  7. Motor tipi: Allison Model 250

Eczacıbaşı doğruladı
Eczacıbaşı yetkilileri olayı doğruladı. Yapı Grubundan üst düzey yetkilileri taşıyordu helikopter. Yabancı konukların da bulunduğu bildirildi.

Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, gazetecilere açıklama yaptı. Ayrıntılar konusunda bilgi olmadığını söyleyen Eczacıbaşı, şunları kaydetti:

"Kaza nasıl oldu, neden oldu şu anda bilmiyoruz. Bir yöneticimiz vardı, Rusya'daki tesislerimizin yöneticisi olan arkadaşımız. Rus konuklarımız vardı. Fuar nedeniyle kendilerini davet etmiştik. 2 tanede pilotumuz var. Atatürk Havalimanı'ndan havalandığını biliyoruz. Helikopter tam donanımlı ve bakımlı bir helikopterdi."


Bilecik'e gidiyordu
Esenyurt'taki Eczacıbaşı fabrikasından 11.15'te kalktığı öğrenilen helikopterin 6 dakika sonra düştüğü öğrenildi. Helikopter Bilecik Bozüyük'e gidiyordu.

Düşen helikopterin aynı modelinin içi.
Düşen helikopterin aynı modelinin içi.İstanbul'da helikopter düştü: 7 ölü
GÜNDEM
İstanbul'da helikopter düştü: 7 ölü

Helikopterin düştüğü yerden ilk görüntüler
OYNAT 02:40
Helikopterin düştüğü yerden ilk görüntüler
İstanbul Büyükçekmece'de kuleye çarpan helikopter düştü. Olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangına müdahalede bulunuyor.


İstanbul'da helikopter düştü
FOTOĞRAF 11
Title
İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan saat 11.16'da kalkan TC-HEZ tescilli Sikorsky S-76 tipi helikopter Büyükçekmece'de saat 11.21'de düştü.
Title
Eczacıbaşı Grubu'na ait helikopterde 7 kişi bulunuyordu. Helikopterin Kaptan Pilotu'nun Alaaddin Nacar olduğu öğrenildi.
Title
Bölgeye sağlık, itfaiye, arama kurtarma ekipleri sevk edildi.
Title
Olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi.
Title
.Beylikdüzü'nde düşen helikopterde 2 pilot, 4 yabancı ve 1 Türk yolcunun bulunduğu öğrenildi.
Title
Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün olayda 5 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
İstanbul'da helikopter düştü
İstanbul Büyükçekmece'de kuleye çarpan yangın söndürme helikopteri düştü. Olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.