|

Jandarma harekete geçti: Düzensiz göçmenlerle mücadele sürüyor

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı tarafından çok sayıda ekibin bulunduğu bir denetim başlatıldı. Metro istasyonları ve yüksek hızlı trenlere giriş çıkışlarda park ve bahçelerde denetimler sıkılaştırıldı. Evrakları eksik olan ve kaçak olduğu tespit edilen göçmenler İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne götürüldü.

10:26 - 13/07/2023 Perşembe
DHA
Jandarma ekipleri düzensiz göçmenlere yönelik sıkı denetim yapıyor.
Jandarma ekipleri düzensiz göçmenlere yönelik sıkı denetim yapıyor.

İstanbul'da, jandarma ekipleri kaçak göçmenlere yönelik denetimler yaptı. Evraklarında eksik olanlar İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne götürüldü.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından çok sayıda jandarma personelinin katılımıyla, metro istasyonları giriş çıkışlarında, park ve bahçelerde düzensiz göçmenlere yönelik denetimler yapıldı. Ekipler, Yüksek Hızlı Tren'deki yolcuların da kimliklerini kontrol etti. Yapılan denetimlerde, yabancı uyrukluların kimlik, vize, oturma izni ve kayıtlı oldukları ilin dışında olup olmadıkları kontrol edildi. Evraklarında eksik bulunan ve adresleri başka illerde görülen yabancı uyruklular, İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne götürüldü.

 Düzensiz göçmenlere yönelik çalışmaların genişletilerek sürdürüleceği öğrenildi.


#istanbul
#İstanbul İl Jandarma Komutanlığı
#Göçmen
7 ay önce
default-profile-img