Gündem Öğrencilere ulaşım müjdesi İBBnin zammı AK Parti ve MHPnin kararıyla geri çekildi

Öğrencilere ulaşım müjdesi: İBB'nin zammı AK Parti ve MHP'nin kararıyla geri çekildi

Meclis 2’nci Başkanvekili Ömer Faruk Kalaycı Başkanlığında toplanan mecliste öğrenci aylık abonman ücretlerinden 6 Nisan’daki Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında yapılan yüzde 40’lık ulaşım zammından muaf tutulmasını sağlayan karar AK Parti ve MHP grubunun oluşturduğu Cumhur İttifakı tarafından ısrar karar olarak mecliste kabul edildi. Buna göre aylık yüzde 40 zamla 31 lira eklenerek 109 liraya çıkan aylık öğrenci abonman ücretinin yeniden 78 liraya düşürülme kararı alındı. Öğrenciler kabul edilen madde ile ulaşım fiyatlarını zamsız olarak kullanmaya başlayacak.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Son Dakika: ​Öğrencilere müjde! İBBnin ulaşım zammı AK Parti ve MHPnin kararıyla geri çekildi
Karar, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun onayının ardından yürürlüğe girecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) meclisi mayıs ayı 3'üncü toplantısı Saraçhane'de gerçekleşti.

Meclis 2'nci Başkanvekili Ömer Faruk Kalaycı Başkanlığında toplanan mecliste öğrenci aylık abonman ücretlerinden 6 Nisan'daki Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında yapılan yüzde 40'lık ulaşım zammından muaf tutulmasını sağlayan karar AK Parti ve MHP grubunun oluşturduğu Cumhur İttifakı tarafından ısrar karar olarak mecliste kabul edildi.

YENİDEN 78 LİRAYA DÜŞTÜ

Buna göre aylık yüzde 40 zamla 31 lira eklenerek 109 liraya çıkan aylık öğrenci abonman ücretinin yeniden 78 liraya düşürülme kararı alındı. Öğrenciler kabul edilen madde ile ulaşım fiyatlarını zamsız olarak kullanmaya başlayacak.

'İSTANBULLU ÖĞRENCİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN'

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu yaptığı açıklamada, "İBB Başkanı veto etmişti, bizler ısrar kararla meclisimizden tekrar geçirdik. Öğrenci abonmanlarına yapılan yüzde 40 zammın geri alınarak İETT’nin sübvanse edilmesi teklifimizi İBB AK Parti ve MHP Grupları olarak meclisimizde kabul ettik. İstanbullu öğrencilerimize hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

KABAKTEPE: VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTTUK

Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de “İşin peşini bırakmadık, gençlere verdiğimiz sözü tuttuk. Cumhur İttifakı’nın takibi ve ısrarı ile İstanbul’da öğrenci abonman ücretlerine yapılan %40 ulaşım zammı geri çekildi. Sevgili gençler, hayırlı olsun!” dedi.

İKİNCİ KEZ VETO EDEMİYOR

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu daha önce nisan ayında alınan öğrenci ücretlerinden zamlarının geri çekilmesi kararını veto etmişti.

Alınan yeni karar, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından veto edilemiyor. Kararı mahkemeye götürülebileceği ancak ısrar karar olması nedeniyle mecliste yeniden gündeme gelemeyeceği öğrenildi.

İstanbul'da ulaşıma yüzde 40 zam
GÜNDEM
İstanbul'da ulaşıma yüzde 40 zam

Tevfik Göksu duyurdu: İstanbul'da öğrenci ulaşımına yüzde 40'lık zam geri alındı
GÜNDEM
Tevfik Göksu duyurdu: İstanbul'da öğrenci ulaşımına yüzde 40'lık zam geri alındı

İBB Başkanı İmamoğlu: Öğrencilere ulaşım zammı iptali kararını tabii ki veto edeceğim
GÜNDEM
İBB Başkanı İmamoğlu: Öğrencilere ulaşım zammı iptali kararını tabii ki veto edeceğim

İBB'nin ulaşıma zam talebi reddedildi
GÜNDEM
İBB'nin ulaşıma zam talebi reddedildi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.