Hayat Bilim Oscarları töreni Külliyede

Bilim Oscarları töreni Külliye’de

Bilim alanında hükümete rehberlik hizmeti veren Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA), 2016 yılının öne çıkan bilim insanlarını ödüllendiriyor.

Abone Ol Google News
Ayfer Mallı Yeni Şafak
Bilim Oscarları töreni Külliye’de
Geçen yıl Cumhurbaşkanlığı himayesine alınan; “Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Programı (GEBİP) Ödülü”, “Bilimsel Telif ve Çeviri Eser Programı (TEÇEP) Ödülü” ve “Uluslararası Akademi Ödülleri”nin verileceği “TÜBA Ödülleri Töreni” 1 Şubat'ta Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilecek.

3 DALDA ÖDÜL


2016 yılı TÜBA Akademi Ödülleri'ni bu yıl; Sosyal ve Beşeri Bilimler kategorisinde İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şerif Mardin, Sağlık ve Yaşam Bilimleri kategorisinde Was-hington Üniversitesi (ABD) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mary-Claire King, Fen ve Mühendislik Bilimleri kategorisinde ise California Berkeley Üniversitesi (ABD) Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Omar M. Yaghi kazandı. Ödül sahiplerine; Akademi Ödülü Madalyası, Akademi Ödülü Beratı ve takribi 30.000 USD para miktarından oluşan ödüller verilecek

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.