Hayat Hint kınası küçük kızın hayatını kararttı

Hint kınası küçük kızın hayatını kararttı

Ailesiyle birlikte Mısır’a tatile giden Madison Gulliver, kaldıkları otelin tasarım salonunda babası Martin ile birlikte geçici Hint kınası yaptırdı. Guliver’in yüzük parmağından dirseğine kadar uzanan desen yaptırdıktan bir süre sonra ise kaşınmaya başladı.

Haber Merkezi Diger
Dövme yaptıran küçük kızın kolu yara oldu.
Dövme yaptıran küçük kızın kolu yara oldu.

Ailesiyle birlikte Mısır’a tatile giden Madison Gulliver, kaldıkları otelin tasarım salonunda babası Martin ile birlikte geçici Hint kınası yaptırdı. Guliver’in yüzük parmağından dirseğine kadar uzanan desen, yaptırdıktan bir süre sonra ise kaşınmaya başladı.

Gulliver’in kına yerleri şişerek ağrılı kabarcıklar halini aldı. İlkokul öğrencisi olan Gulliver, özel bir yanık ünitesinde ağrılı ve ağır bir tedavi görmek zorunda kaldı.

Hint kınasına renk veren kimyasal neden oldu

  • Geçici dövmelerin renginin daha koyu olması için kullanılan, kınaya siyah bir renk veren ve kısaca PPD olarak geçen kimyasal, özellikle çocuklar üzerinde kullanımında vücutta reaksiyonlara yol açabiliyor.

Küçük kızın vücudunda kalıcı yaralar oluşmasına neden olan Hint kınasının içerisinde para-phenylenediamine olarak adlandırılan bir kimyasal maddenin olduğu belirlendi.

Babası otel yetkililerini suçladı

Uzmanlar, pek çok tatilci tarafından tercih edilen geçici dövmelerin olası tehlikelerine ve yol açabileceği kalıcı hasarlara karşı uyarılarda bulunuyor. Vücudunda yaralar oluşan çocuğunun başına gelenler hakkında konuşan Gulliver’in babası otel yetkililerini suçladı.

Bu olay, dövmelerin olası tehlikesini bilmediğim için bir parça benim suçum ama çocuklar üzerinde tehlikeli kimyasalların uygulanmasına izin veren otel salonunun da suçu var.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.