Spor Mesut Özilden İslamofobiye karşı çağrı Ayet paylaştı

Mesut Özil'den İslamofobi'ye karşı çağrı: Ayet paylaştı

Türk asıllı Alman yıldız futbolcu Mesut Özil, İslam karşıtlığını iyilikle etkisiz hale getirme çağrısında bulunarak, Kur'an-ı Kerim'in Fussilet Suresi'nden bir ayet paylaştı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Mesut Özilden İslamofobiye karşı çağrı: Ayet paylaştı
Mesut Özil maçlardan önce dua ediyor.

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal'ın Türk asıllı Alman futbolcusu Mesut Özil, İslam karşıtlığını iyilikle yatıştırma çağrısında bulundu.

Özil, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, İslamofobi ve İslam karşıtlığının, başta Avrupa olmak üzere dünyada artış gösterdiğini, bunda da medyanın büyük rolü olduğunu savunarak, "İslamofobiye, onu pekiştirmeyecek şekilde yanıt vermeliyiz. İyilikle onu yatıştırmalı ve susturmalıyız" ifadelerine yer verdi.

32 yaşındaki futbolcu, Kur'an-ı Kerim'in Fussilet Suresi'ndeki "İyilikle kötülük bir olmaz. Kötülüğü en güzel davranışla sav, o zaman bir de göreceksin ki seninle arasında düşmanlık bulunan kimse kesinlikle sıcak bir dost oluvermiş" ayetini de paylaştı.

Mesut Özil'de Çin şüphesi: Uygur Türklerine sahip çıktığı için mi kadro dışı bırakıldı?
SPOR
Mesut Özil'de Çin şüphesi: Uygur Türklerine sahip çıktığı için mi kadro dışı bırakıldı?

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.