|
HEDEP için terör örgütü der misiniz Özgür Özel!

CHP gibi bir partinin genel başkanısınız. Yıllardır bu ülkede milletvekilliği yapıyorsunuz. Size yakışan bilerek konuşmaktır. Bilmediğiniz konularda da konuşmamaktır.

Gördüğüm o ki Filistin meselesini tarihsel olarak hiç bilmiyorsunuz.

İngiliz işgaliyle başlayan ve İsrail devletinin kuruluşuyla tamamlanan süreci de pek bilmiyorsunuz.

İsrail’i kuran Arap-İslam düşmanı İRGUN terör örgütünden ne kadar haberdarsınız bilmiyorum. İsrail’in kurulduktan sonra nasıl toprak işgal etme siyaseti izlediğini, bu nedenle acımasız tehcir ve katliama yöneldiğini bilmiyorsanız Batılı iki yazarın kaleminden çıkan KUDÜS EY KUDÜS kitabını vakit bulup okursanız öğrenirsiniz.

Şu an Filistin toprakları işgal altında. İsrail orada işgalci bir devlet olarak bulunuyor.

Milyonlarca Filistinli yerinden-yurdundan-evinden tehcir edildi. Yüz binlercesi katledildi.

Bugün bile Batı Şeria gibi işgal altındaki topraklarda Filistinlilerin evlerine zorla el konuluyor, yerlerine Siyonist Yahudiler yerleştiriliyor. Buna direnenler de ya öldürülüyor ya da hapsediliyor. Siz de o evlere yerleşenlere ne yazık ki “yerleşimci”, İsrail işgal ve terör devletine de “meşru savunma hakkı olan ülke” diyebiliyorsunuz.

Çok yazık!

Atatürk gibi işgalci ve zalim devletlere karşı vuruşarak-dövüşerek cumhuriyet kuran bir kurucu liderin bizzat kurduğu partinin başkanlık koltuğunda oturduğunuz halde işgale ve soykırım düzeyindeki zalimane uygulamalara karşı direnen bir örgüte “terör örgütü” diyebiliyorsunuz. Keşke bu öfkenizin aynısını işgalci bir terör devleti olan İsrail’e ve onun arkasındaki ABD’nin başını çektiği emperyalist Batı blokuna karşı gösterebilseydiniz. Hani solcu olduğunuzu göğsünüzü gere gere ifade ediyorsunuz ya, Deniz Gezmiş edebiyatı yapıyorsunuz ya, onun için diyorum.

Size göre İsrail her gün soykırım düzeyinde acımasız ve kıyıcı davranırken meşru bir devlet ama HAMAS ise işgale ve zulme direndiği için terör örgütü öyle mi?

İsrail’e terör devleti diyemeyen siz nedense kendi topraklarına ve halkına sahip çıkıp direnen HAMAS’ı neye dayanarak terör örgütü ilan ediyorsunuz bilmek isteriz.

İsrail için terör devleti diyemeyen siz nedense HAMAS’ın “sivil yerleşimci” kılığındaki Siyonist askerlere veya silahlı milis güçlerine yönelik saldırılarını gerekçe göstererek terörist diyebiliyorsunuz.

Bu mantığınız şayet doğru ise o vakit İsrail’in yapıp ettikleri için terörist sıfatını niye kullanmaktan kaçınıyorsunuz?

Bari kendinizle çelişmeyiniz.

HAMAS iddianıza göre “sivil öldürdüğü” için “terörist” ise şayet İsrail’in yaptığına ne denir peki?

Niçin İsrail için aynı sıfatı yüksek sesle dile getirmiyorsunuz? Dahası ve en fenası, niçin, İsrail’in bir aydan fazladır düren soykırımına “HAMAS saldırdığı için” gerekçesiyle haklılık ve meşruiyet kazandırmaya çalışıyorsunuz?

Bir de şu sorunun cevabını veriniz: İRGUN terör örgütüyle başlayan Siyonist işgal ve katliam süreci İsrail’in kuruluşundan sonra çok daha sistematik ve acımasız boyutlarda devam etti. O tarihlerde HAMAS mı vardı? HAMAS benzeri terör örgütleri var olduğu için mi İsrail işgal ve terör eylemlerine başvurdu?

Tarih bilmiyorsunuz anladık,

HAMAS hakkında da hiç bir bilginiz yok anlaşılan,

O yüzden anlatayım da bilesin.

HAMAS yasal bir siyasi partinin adıdır; yer altında kurulmuş illegal bir örgüt değildir.

HAMAS bir siyasi parti olarak seçimlere katılmış ve Gazze’deki yönetimin başına halkın onayıyla geçmiştir. Batı Şeria vb. bölgelerde de seçimi alabileceği görüldüğü için ABD-İsrail işbirlikçisi Abbas yönetimi tarafından da engellenmiş bir siyasi partidir. Abbas yönetimi kaybedeceğini anladığı için demokratik seçimleri iptal etme yoluna gitmiştir. O gün bugündür tam 16 yıldır da seçim yapma yoluna gitmemiştir.

Yani diyeceğim o ki HAMAS sandıktan çıkan Filistin halkının siyasi iradesidir.

Şimdi yazımın başlığındaki soruya geliyorum:

PKK sizce bir terör örgütü müdür?

Şayet “evet” diyorsanız o zaman PKK’nın yasal partisi olduğu herkesçe bilinen HEDEP için de “terör örgütü” diyebilir misiniz? Hadi doğrudan bunu demeyeceğinizi/diyemeyeceğinizi varsayarak sorumu yumuşatarak sorayım: “HEDEP, terör örgütü PKK’nın yasal partisidir” diyebilir misiniz?

“PKK terör örgütü değildir, Kürt halkının özgürlük mücadelesini veren silahlı bir halk hareketidir” diyen, hendek olaylarında PKK’lı terörist unsurları saygıyla selamlayıp sahiplenen, “APO’nun heykelini Kürdistan’da her yerde dikeceğiz” diyen Selahaddin Demirtaş’a selam gönderip mücadelesini saygıyla andıktan sonra HAMAS için “terör örgütü” demeniz hangi ilkeyle ve tutarlılıkla bağdaşır söyler misiniz?

#politika
#CHP
#Özgür Özel
5 ay önce
HEDEP için terör örgütü der misiniz Özgür Özel!
Bir Başka Mesele: “Grogi olduk… Güzellikleri görmüyor, anı yaşamıyoruz”
Çocukları Unutmamak
Tebliğ mi temsil mi?
Rüzgâr tersine dönerse
Kamu yönetiminde sorunların çözümüne yönelik ayak sesleri duyulmaya başladı