Yazarlar Kalpleri kimin için çarpıyor?

Kalpleri kimin için çarpıyor?

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Gazete Yazarı
Abone Ol Google News

İdlib’te sekiz şehit verdik; Mister Perinçek’ten eli kanlı Esad’a tek kelime yok! Üstelik: Şam rejimiyle “doğrudan işbirliği” öneriyor!

Vatan Partisi Genel Başkanı’nın işbu önerisini manşetine çeken “gazetesi” Aydınlık’tan da…

Şam’da Çöreklenmiş Kan İçici Şeytan’a tek laf yok!

*

Esad Destekçisi CHP’nin HDPKK’lısı, “Stratfor Plakalı Özel Görevli” Sezgin Tanrıkulu “İdlib’te ne işimiz var?” diye sorup işbirlikçi yaltaklanmalarına devam ediyor!

*

Katil Esad’ın medyamızdaki hayranlarından Birgün “gazetesi”; rejimin kahpe saldırısında şehit düşen askerlerimiz için “şehit” diyemiyor!

Ya? “İdlib’teki saldırıda yaşamını yitirenler” diye veriyor, acı haberi!

PİŞKİNLİĞİN BÖYLESİ

Baronsal Gladyocu Etki Ajanı Ertuğrul’dan da Zalim Esad Rejimine tek bir laf dahi yok!

Kahraman askerlerimizi şehit edenler…

Sanki: onun bu vakte kadar tüm hücreleriyle desteklediği Katliamcı Esad’ın -askerleri “değilmiş gibi” yapıyor!

“Biz Kudüs’ü savunurken sekiz şehit…” başlığı da; Müslüman Türkiye’mizin Kudüs’e kararlılıkla sahip çıkmasından mütevellit nasıl halen daha şu işbirlikçi karnının ağrıdığını gösteriyor!

*

Terör Devleti’nin kaşar muhibbi Ertuğrul, on şehit verdiğimiz Mavi Marmara katliamını yapan İsrail’in komandolarını “masum gibi!” göstermeye yeltenmiş…

On yıl önceki o kanlı saldırıda –aynen Fetullah Haini gibi- Tel Aviv’i değil de Ankara’yı suçlamıştı!

“EKLEMLEME&YEDİRME” GAYRETLERİ

Bir “İşgal Planı” olan Yüzyılın Düzenbazlığına o Batı Putçusu aklınca “Türkiye’mizi eklemlemeye yeltenen” de işte bu Etki Ajanı Ertuğrul’dur…

Oda TV yazarı Rafael Sadi’nin şu malum planı Türkiye kamuoyuna “yedirmek” gayesiyle yaptığı gözbağcılığı “referans” gösteriyor!

*

“İsrail’de oturan bir Türkiye Yahudi’si olan Rafael Sadi, Trump’ın Planı’nı maddeleştirerek yazmış” da…

“Aradıklarını sadece Oda TV’deki bu yazıda bulan” İsrail ve ABD’nin Kaşar Muhibbi Ertuğrul rahat bir nefes alıvermiş!

Malum plan hakkında Sedat Ergin’in kendisini “ferahlatabilecek” yazısını beklemiş; ne ki, Sedat İdlib konusuna takıldığı için ondan umudu kesmiş!

PEK BİR ŞEY DEĞİŞMEZ

Sedat Ergin demişken; onunla alakalı olarak bu sütunda (Hürriyet’in başında iken, dönemin ABD Ankara Küçük Elçisi John Bass’i gazetesinde nasıl ağırladığını anlatmış) şöyle yazmıştık:

Farzımuhal bir yanlışlık eseri hatlar karışsa; Sedat Ergin ABD’nin Ankara Büyükelçisi, John Bass de Hürriyet’in genel yayın yönetmeni olsa, inanın pek bir şey değişmez!” (22 Eylül 2015)

SEDAT’IN PLAKASI KAÇ?

Merak bu ya; sırası gelmişken soralım:

Mister Ergin, “Gölge CIA” diye tanımlanan Stratfor’un Türkiye’deki plakalı elemanlarından biri olabilir mi?

-Mesela, plaka numarası 323 müdür?

Şayet, böyleyse…

Bu plaka numarası; Ergin Sedat’ın, Tanrıkulu Sezgin’den çok daha kıdemli olduğunu gösteriyor!

*

Wikileaks, 2012’de CIA’in uzantısı Stratfor’un kimi yazışmalarını sızdırdığında; “Türkiye Analisti” Emre Doğru için sarf edilen “İyi iş çıkardın Emre” lafı gündem olmuştu!

Bir dönem TÜSİAD’ın Washington Temsilcisi olarak görev yapan Emre Doğru; Sezgin Tanrıkulu için “CHP’deki Kürt haber kaynağı” diyordu!

CHP’deki HDPKK’lı Tanrıkulu ise Stratfor’cu Emre’den “Arkadaşım Osman Doğru’nun oğludur. Açık siyaset yapan birisiyim. Kim benden görüş sorarsa söylerim” diyerek bahsediyordu! (29.02. 2012, Cumhuriyet)

Yani?

Bu lakırdıyla aralarındaki Stratfor Biraderliği’ni gizlemeye çabalamıştı!

FİKRİ TAKİP

22 Ocak’taki (2020) yazımızda Gazeteci Talat Atilla’nın avukatı olan Murat Sultansu’nun Mister Sezgin Tanrıkulu hakkındaki “ciddi kuşkularından” söz etmiştik.

Sultansu, bu satırların yazarına gönderdiği e-posta mesajında “Saray’a giden CHP’li iddiasının tartışıldığı günlerde bana ve Talat Atilla’ya ölüm tehditleri dâhil birçok tehditler geldi. Son olarak fiili saldırıda bulunuldu. Tüm bunlar bizi sindirmek için yapılıyor” diyordu…

Avukat Sultansu, kuşkularını kemikleştirmiş bir vaziyette; iddiasını ilerleterek, yeni e-posta mesajında şu satırları yazıyor:

Talat Atilla ile benim vurulmam için Liceli M. denilen tetikçiyi tutan kişi CHP’li milletvekili Sezgin Tanrıkulu’dur. Yaptığım tüm araştırmalar ve bana gelen bilgiler bu yöndedir…

Sultansu ve Atilla’yı ölümle tehdit eden şahıs, bir süre önce yakalanmıştı!

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.