Yazarlar Sam Amcasının borazanları sıraya girdi

Sam Amca’sının borazanları sıraya girdi…

Tamer Korkmaz
Tamer Korkmaz Gazete Yazarı
Abone Ol Google News

İçeride kimler “ABD’nin ağzıyla” konuşuyor, bu isimlere dikkatle bakmak lazım: Türkiye S-400’leri alıyor diye paniğe kapıldılar; birbiri ardına Washington’ın dublajını yapıyorlar.

MAKALEYİ SESLİ DİNLEMEK
İÇİN TIKLAYIN
Tamer Korkmaz : Sam Amca’sının borazanları sıraya girdi…
Haber Merkezi 24 Mayıs 2019, Cuma Yeni Şafak
Sam Amca’sının borazanları sıraya girdi… yazısının sesli anlatımı ve tüm Tamer Korkmaz yazılarının sesli anlatımı Yenisafak.com Yazarlar Sesli Makale Köşesinde!


En başta, CHP’nin Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan emekli büyükelçi Ünal Çeviköz geliyor: “NATO ile Türkiye arasında komisyon kurulsun ve S-400’lerin alınması ertelensin” diyor!

Monşer Çeviköz mü; CHP yönetimine girmeden evvel Hürriyet yazarıydı.

“Patronu kim olursa olsun, Amerikancılıktan milim sapmayan” Hürriyet gazetesinde yer alan bir röportajda; eski diplomat Sinan Ülgen S-400’lerin üçüncü bir ülkeye gönderilmesini teklif ediyordu! (22 Nisan 2019)

*

CHP’li Monşer Çeviköz ise Cumhuriyet’te yayınlanan yazısında; Türkiye’yi değil, Amerika’sını düşünüyordu:

“S-400’lerin konuşlandırılma olasılığı bulunan yerlerden biri olarak anılan İncirlik Üssü’nün ABD için bir istihbarat kâbusu olacağından” yakınıyordu! (30 Nisan’19)

-Hangi “İncirlik Üssü” bu?

-FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe teşebbüsüne “yardım ve yataklık yapan” İncirlik Üssü!

HANIMEFENDİ “DUYUM” ALMIŞ…

15 Temmuz 2016’dan sonra haftalarca gıkı çıkmayan

Pensilvanya Muhibbi Meral Akşener de S-400’ler bahsinde “Sam Amca’sı için sıraya girenler arasında” yer alıyor:

“S-400’lerle ilgili bir duyumum var. Bu, büyük bir güvensizlik neticesinde ‘Sarayın korunması için alındığına dair’ bir duyumdur. Umarım doğru değildir…”

Gördüğünüz gibi; Meral Hanım “Saray için alınıyor!” hurafesiyle zihinleri bulandırmaya yelteniyor: İşbu yolla, hali hazırdaki psikolojik harekâta katılarak Amerika’sının menfaatlerine koltuk çıkıyor.

Meral Akşener’in şu İP’leri Pensilvanya’nın elindeki partisinin programında kayda geçirilen “NATO övgüsünü” tam da burada hatırlıyoruz!

HA, HDPKK; HA “ABD’NİN ASKERLERİ”

HDPKK’nın eş başkanı Sezai Temelli “Türkiye kimin tehdidi altında ki, S-400’lere ihtiyacı var?” diye sormak suretiyle; PKK’nın patronu olan Sam Amca’sının dublajını yapıyor!

HDPKK’lı Garo Paylan da “Acilen S-400’ün alımından vazgeçilmelidir” diyerek, “Amerika’sının çıkarları uğruna debelenenler” cephesindeki yerini alıyor.

KİMLER İÇİN ENDİŞELENİYORLAR?

Sözcü yazarı “iliştirilmiş” Zeynep Gürcanlı ise Halk TV’deki bir programda; S-400’lerin, mesela Yunanistan’ın uçaklarını vurma ihtimalinden duyduğu rahatsızlığı açık ederken, “Türkiye, bir NATO üyesi olarak nasıl olur da NATO’ya karşı bir füze savunma sistemi alabilir?” diye isyanlardaydı!

Haydut Devlet ABD’nin lokomotifliğindeki NATO’nun kendisinin “Türkiye’nin güvenliğine yönelik açık bir tehdit oluşturduğu” gerçeğini “asla dert etmeyeceğiz!” öyle mi?!

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin arkasında ABD’nin NATO’su var: Yani, nedir? FETÖ Cuntası “NATO askeri” sıfatıyla Türkiye’ye saldırdı, Ankara’yı bombaladı, darbeye teşebbüs etti, vatanımızı işgal etmeye kalktı, 251 kahraman vatan evladını şehit verdik…

-Bütün bunlar, sanki “hiç yaşanmamış” gibi…

Türkiye, kendisini bundan böyle NATO ve ABD’nin muhtemel saldırılarına karşı savunmasız mı bırakacak?!

*

“İliştirilmiş Gazeteci” Gürcanlı; S-400’lere hararetle karşı çıkarken, aslında Türkiye’nin NATO/ABD’ye teslim olmasını istiyor! Türkiye umurunda değil; “Amerika’sının menfaatlerini, Yunanistan’ın güvenliğini” hesap ediyor!

-Bunu açıkça söyleyemeyeceği için de; ne yapıyor?

-Aynen Akşener gibi, “S-400’ler Saray için alınıyor olabilir” hurafesine sarılıyor!

S-400 VE İLTİCA EDEN FETÖCÜ SUBAYLAR

FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminden bir yıl sonra (16 Haziran 2017’de) Paralel Yapı’nın NATO’da görevli firari subaylarından beşi, Brüksel merkezli bir düşünce kuruluşunun yayın organına konuştular…

-NATO’yu savunup; Türkiye’nin Rusya’dan S-400’leri almasına karşı çıktılar!

AĞZINDAKİ BAKLAYI ÇIKARMIŞTI

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Genelkurmay Karargâhında yaşanan eylemlere ilişkin (aralarında Yurtta Sulh Konseyi’nin üyelerinin yer aldığı) 224 sanıklı davada konuşan eski tuğgeneral FETÖ’cü Gökhan Ş. Sönmezateş, aynen şöyle demişti: (20 Mayıs 2019)

“TSK’nın DNA’sı mutasyona uğradı. NATO’dan, ABD’den, AB’den uzaklaştı. Son kale yıkıldı. Batılı değerlerini benimsemiş subaylar tasfiye ediliyor.”

BUNLAR, KİMİN ASKERLERİ?

-İşte bu FETÖ’nün darbecileri; asla Türk Ordusu’nun askerleri değildir. Onlar “put yapıp, taptıkları” NATO’nun, ABD’nin, AB’nin askerleridir!

Bu kahpelerin “Batılı değerler!” dedikleri mi?

-En başta; masum insanları katletmektir, barbarlıktır ve de darbeciliktir!

*

FETÖ’nün ve bilumum askerlerinin; aziz vatanımıza ihanetleri tescillenmiştir…

-İslam’ın ve Bağımsız Türkiye’nin düşmanıdırlar!

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.