Dünya Ne içtinDendias

Ne içtin Dendias

Yunan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir araya geldiği toplantıda Türkiye’ye tehditler savurdu. Egemenliklerinin tehdit altında olduğunu ve savaşa hazır olduklarını söyleyen Dendias, cürmüne bakmadan küstahlıkta tavan yaptı. ABD’den destek dilenen Yunan bakan, “Doğu Akdeniz’de Yunanistan, bir savaş sebebiyle karşı karşıya. Bir savaş tehdidi söz konusu” dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Ne içtin Dendias
unan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir araya gelen Yunan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, küstah sözler sarf etti.

Doğu Akdeniz ve Ege’de savaş tehdidiyle karşı karşıya olduklarını söyleyen Dendias, “Akdeniz’de Yunanistan, bir savaş sebebiyle (casus belli) karşı karşıya. Burada egemen haklarını kullanmasıyla durum savaşa gidebilir. Her gün de provokasyona maruz kaldığımızı belirtmeliyim. Yunanistan, diplomasi yoluyla sorunları çözmede kararlı” dedi.

İki bakan açıklamalarının sonrasında yenilenen ABD-Yunanistan Karşılıklı Savunma İşbirliği Anlaşması’nı imzaladı. Türkiye’nin deniz yetki alanına giren Yunanistan, TSK tarafından zaman zaman bölgeden uzaklaştırılıyor.

Yunanistan Ayasofya'nın camiye çevrilmesini hala hazmedemedi
DÜNYA
Yunanistan Ayasofya'nın camiye çevrilmesini hala hazmedemedi

Atina'nın hedefinde bu kez Türk balıkçılar var
DÜNYA
Atina'nın hedefinde bu kez Türk balıkçılar var

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.