Ekonomi İngiltere Ticaret Bakanı Truss Türkiye ile ticaret anlaşması için çok çalışıyoruz

İngiltere Ticaret Bakanı Truss: Türkiye ile ticaret anlaşması için çok çalışıyoruz

İngiltere ve Türkiye arasındaki ticaret anlaşması görüşmelerinde ilerleme olduğunu görmenin harika olduğunu belirten İngiltere Ticaret Bakanı Truss, "Geçiş döneminin sonunda iki ülke arasında bir ticaret anlaşmasına ulaşmayı temin etmek için çok çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi AA
İngiltere Ticaret Bakanı Liz Truss
İngiltere Ticaret Bakanı Liz Truss

İngiltere Ticaret Bakanı Liz Truss, ülkesinin Türkiye ile sürdürdüğü ticaret anlaşması görümelerinde ilerleme kaydedildiğini bildirdi.

Truss, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "İngiltere ve Türkiye arasındaki ticaret anlaşması görüşmelerinde ilerleme olduğunu görmek harika." ifadesini kullandı.

İki ülke arasında halihazırda 19 milyar sterlinlik güçlü bir ticaret ilişkisi olduğunu belirten Truss, "Geçiş döneminin sonunda İngiltere ile Türkiye arasında bir ticaret anlaşmasına ulaşmayı temin etmek için çok çalışıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

İngiltere, AB dışındaki pek çok ülkeyle ticaret anlaşmaları hedefliyor

İngiltere, 2016'da yapılan referandumla Avrupa Birliğinden (AB) ayrılma (Brexit) kararı almış ve 3 yılı aşkın ayrılık müzakerelerinin ardından 31 Ocak'ta birlikten resmen ayrılmıştı.

İngiltere ile AB, sürdürdükleri yeni serbest ticaret anlaşması müzakerelerinde sonuca ulaşabilmek için 31 Aralık'a kadar İngiltere'yi fiilen AB üyesi olarak tutacak bir geçiş dönemi üzerinde anlaşmıştı.

İngiltere, 31 Aralık'tan itibaren dünyanın AB dışındaki pek çok ülkesiyle hızla ticaret anlaşmaları imzalamayı hedefliyor.

O ülkenin gözü Alanya'da: 10 Temmuz'da seferberler başlıyor
EKONOMİ
O ülkenin gözü Alanya'da: 10 Temmuz'da seferberler başlıyor
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.