Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Emekli subaylar kınayamadı

Emekli subaylar kınayamadı ​

Emekli subaylar kınayamadı

Gece yarısı bildirisine emekli astsubaylar net şekilde tepki koyarken, emekli subaylar ise sessiz kaldı. Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) söz konusu metni, iyi niyetten ve demokratik açıklamadan uzak olarak yorumladı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Emekli subaylar kınayamadı  ​
Fotoğraf: Arşiv

Gece yarısı bildirisine emekli astsubaylar net şekilde tepki koyarken, emekli subaylar ise sessiz kaldı. Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) söz konusu metni, iyi niyetten ve demokratik açıklamadan uzak olarak yorumladı. TEMAD’dan yapılan açıklamada, bildirinin demokrasi, hukuk, devlet, millet ve orduya karşı olduğu vurgulanarak, “Milli iradeye karşı bir sorumsuzluk örneği olan açıklamayı kınıyoruz” denildi.

Cuntacılar emekli olamaz
GÜNDEM
Cuntacılar emekli olamaz
  • Kendilerini milli iradenin üstünde gören zihniyetle Türk milletine ayar vermeye kalkanların karşısında olunduğu vurgulandı. Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) ve Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerinin bakanlığa destek ziyareti gerçekleştirdiğini duyuran Milli Savunma Bakanlığı (MSB) da TESUD ve TEMAD’ın 104 amiralin bildirisini kınadığını açıkladı.

Bildirideki imza Kemal Bey’in: Bal gibi darbe çağrısıdır
GÜNDEM
Bildirideki imza Kemal Bey’in: Bal gibi darbe çağrısıdır

TESUD MSB’YE KARŞI AÇIKLAMA YAPTI

O ana kadar konuyla ilgili tek satır açıklama yapmayan TESUD, MSB’nin paylaşımına karşı bir açıklama yaptı. Açıklamada, “5 Nisan 2021 günü saat 13.30’da TESUD Genel Başkanı ve TEMAD Genel Başkanı, beraberlerinde yönetim kurullarından ikişer üye ile birlikte MSB’lığına DAVET EDİLMİŞTİR. Sayın Milli Savunma Bakanı’nın ülkemiz ve TSK’nın halen yürütmekte olduğu faaliyetler konusundaki paylaşımlarını müteakip TESUD Genel Başkanı tarafından; Silahlı Kuvvetlerimizin yurt içinde ve dışında yürüttüğü faaliyetlerdeki başarılarından gurur duyulduğu ifade edildikten sonra, emekli subaylarla ilgili çeşitli konular gündeme getirilmiş, görüş ve öneriler paylaşılmıştır. Emekli amirallerin bildirisine yönelik herhangi bir KINAMA İFADESİ KULLANILMAMIŞTIR ifadelerine yer verildi.

Abone Ol Google News
THY mayıs ayı uçuş planını güncelledi
Ekonomi

THY mayıs ayı uçuş planını güncelledi

Türk Hava Yolları, mayıs ayındaki güncel uçuş planını duyurdu. Uçuş planına göre yolcuların 236 destinasyona sağlık ve güvenle ulaştırıldığı belirtildi.
Bakan Dönmez: Haftaya pazartesi itibarıyla gerçekleştireceğiz
Ekonomi

Bakan Dönmez: Haftaya pazartesi itibarıyla gerçekleştireceğiz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin, Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) yarışmalarıyla her yıl yenilenebilir enerji kapasitesini artıracağını belirterek, "Haftaya pazartesi itibarıyla güneş enerjisinde ilk mini YEKA yarışmalarımızı da gerçekleştireceğiz. Bu yarışmaları daha önce 1000 megavat gibi tek parçalı alanlarda gerçekleştiriyorduk. Şimdi 10, 15 ve 20 megavat büyüklüğünde 74 yarışma gerçekleştireceğiz." dedi.
Türk Kızılayı Diyarbakır’da 10 bin kişiye sıcak yemek sunmak için aşevi kurdu
Hayat

Türk Kızılayı Diyarbakır’da 10 bin kişiye sıcak yemek sunmak için aşevi kurdu

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın katılımıyla Diyarbakır Dicle Üniversitesi kampüsünde 10 bin kişiye sıcak yemek sunacak aşevinin açılışı gerçekleştirildi. Ramazan boyunca 26 aşevinin, 44 seyyar mutfağın yaklaşık 2,5 milyon öğün yemeği, iftarlığı vatandaşlara ulaştıracağını belirten Dr. Kınık, "Bir taraftan vatandaşlarımızın bağışlamış olduğu kurban adaklar burada yemeğe dönüşüyor, diğer taraftan vatandaşlarımızın zekatları, fitreleri bu aşevlerinde sıcak yemeklere dönüşüp mahzun sofraları şenlendiriyor'' ifadelerini kullandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.