Gündem Konsolosluğun sır otomobili bulundu

Konsolosluğun sır otomobili bulundu

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na ait diplomatik plakalı araç, Sultangazi'de bir otoparkta bulundu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Polis, araçta inceleme yapabilmek için Başkonsolosluk ve Başsavcılıktan izin talebinde bulundu.
Polis, araçta inceleme yapabilmek için Başkonsolosluk ve Başsavcılıktan izin talebinde bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi olayına ilişkin yürütülen soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. İstanbul Emniyeti, Başkonsolosluğa ait "34 CC 1736" diplomatik plakalı bir aracın Sultangazi'de bir otoparkta park edilmiş halde olduğunu belirledi. Bunun üzerine otoparka giden ekipler, söz konusu aracı park halinde buldu. Ekipler, güvenlik şeridi çekerek, otoparka giriş çıkışları engelledi. Polis, araçta inceleme yapabilmek için Başkonsolosluk ve Başsavcılıktan izin talebinde bulundu.

Aracın ne zaman bırakıldığının belirlenmesi için bölgedeki güvenlik kameraları incelendi. Aracın, Kaşıkçı’nın kaybolmasından birkaç gün sonra bırakıldığı iddia edildi. Bu arada18 Ekim’de söz konusu otoparka diplomatik plakalı bir aracın daha girdiği de tespit edildi.

Suudi Arabistan Konsolosluğu’nda gazetecilerin bekleyişi sürerken, binanın otoparkından plakasız siyah camlı bir araç çekici yardımıyla çekildi. Bir konsolosluk çalışanına ait olduğu ve arızası nedeniyle tamire götürüldüğü belirtilen araç, bir süre sonra yeniden konsolosluğun önüne getirildi.

Kaşıkçı’yı Mutreb mi
çıkardı?
GÜNDEM
Kaşıkçı’yı Mutreb mi çıkardı?

İşte dublör!
GÜNDEM
İşte dublör!

Kralı uyutmuşlar
DÜNYA
Kralı uyutmuşlar
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.