Gündem Sancaktepede okul servisi ile kamyonet kafa kafaya çarpıştı 4 yaralı

Sancaktepe’de okul servisi ile kamyonet kafa kafaya çarpıştı: 4 yaralı

İstanbul Sancaktepe’de okula öğrencileri bıraktıktan sonra seyir halinde olan okul servisiyle panelvan tipi kamyonet kafa kafaya çarpıştı. Okul servisi sürücüsüyle panelvan kamyonetteki 3 kişi olmak üzere toplamda 4 kişi araç içinde sıkışarak yaralandı. Okul servisinin içinde öğrenci olmaması olası faciayı önledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Sancaktepe’de faciadan dönüldü... Okul servisi ile kamyonet çarpıştı: 4 yaralı
Kaza, servis minibüsünün öğrencileri okula bırakması sonrası meydana geldi.

Kaza, Sancaktepe Paşaköy Adnan Sokak’ta saat 09.00 sıralarında meydana geldi. Okul servisi sürücüsü Berkan Sezgin, okulların uzun süre sonra yüz yüze eğitime geçtiği ilk günde öğrencileri okula bıraktıktan sonra okuldan ayrılarak yola koyuldu.

İHA

KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

Okul servisi Adnan Sokak üzerinde seyir halinde olduğu sırada, iddiaya göre yolu tek yön sanıp yola kontrolsüz giriş yapan panelvan tipi kamyonet sürücüsü ile karşı karşıya geldi. Okul servisi ile kamyonet yolda kafa kafaya çarpıştı. Panelvan tipi kamyonet içerisinde bulunan 3 kişi ile okul servisi sürücüsü Sezgin araç içerisinde sıkışarak yaralandı. Olay yerine jandarma, itfaiye ekipleri ile sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar sıkıştıkları yerden itfaiye yardımıyla kurtarıldıktan sonra sağlık ekiplerine teslim edildi.

Okulların ilk gününde öğrenci servislerinde denetim: Tek tek kontrol edildi
FOTOĞRAF 17
Title
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin okulların başlamasıyla birlikte İstanbul’un birçok noktasında okul servislerinde denetimlerde bulundu.
Title
Fatih Lahor Kavşakta da polis ekipleri okul servislerini kurulan uygulama noktasına çekti.
Title
Durdurulan servislerde kontroller gerçekleştirildi.
Title
Kurallara uymayan sürücülere cezai işlem uygulandı.
Title
Aracında ‘Dur’ levhası bulunmayan ve minibüs kullanma geçerlilik süresi dolan sürücü belgesiyle araç kullanan bir servis sürücüsüne para cezası kesildi.
Title
Minibüs, uygulama noktasına gelen başka bir şoför tarafından götürüldü.
Title
Ceza yiyen servis sürücüsü, “Kreş servisi çekiyorum. Arkadaşlar görevlerini yapıyorlar. ‘Dur levhası yok’ dedi. Şimdi başka bir şoför gelecek. Belgenin birkaç tane sınırı var. Bir tanesi dolmuş” dedi.
Title
Denetim noktalarından biri de Beyoğlu Fındıklı trafik ışıklarıydı.
Title
Burada durdurulan servislerde öğrenci ve servis görevlilerine koronavirüs bilgilendirmesi yapıldı.
Title
Servis araçlarında dezenfektan olup olmadığı kontrol edildi.
Title
Servis şoförlerinin evrakları kontrol edilerek Genel Bilgi Taraması (GBT) yapıldı.
Title
Servis şoförü Şaban Öksüz, Çok yerinde bir uygulama. Her zaman böyle uygulama olmasını istiyoruz. Koronavirüs önlemlerine de dikkat ediyoruz. Aşılarımı oldum. HES kodum her şeyim yerinde. Hiç sıkıntı yok dedi.
Title
Title
Title
Title
Title
Okulların ilk gününde öğrenci servislerinde denetim: Tek tek kontrol edildi
Okulların başlaması ile birlikte polis ekipleri de okul servislerinde üzerinde denetim gerçekleştirdi. Kurallara uymayan servis sürücülerine cezai işlem uygulandı.


İHA

FACİA UCUZ ATLATILDI

4 yaralı, ambulanslara alınarak tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldı. Kaza nedeniyle yol bir süreliğine araç trafiğine kapandı. Kaza yapan araçların çekici yardımıyla yoldan çekilmesinin ardından yol tekrar araç geçişine açıldı. Öte yandan okul servisinin içerisinde öğrenci olmaması olası bir faciayı önledi.

İHA

Kaza hakkında konuşan Mustafa Ak, "Normalde burası gidiş geliş. Bu taraftan gelen arabalar tek yön sanıyor. Kaptırıyor geçiyorlar genelde. Çok kaza oluyor genelde. Yaralılar vardı. Diğeri de okul servisi. Allah’tan boşmuş" dedi.

Okul servis fiyatları belli oldu mu? İstanbul servis ücretleri 2021 ne kadar?
ÖZGÜN
Okul servis fiyatları belli oldu mu? İstanbul servis ücretleri 2021 ne kadar?

Okullar açıldı, İstanbul trafiğinde yoğunluk başladı
GÜNDEM
Okullar açıldı, İstanbul trafiğinde yoğunluk başladı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.