Gündem Sokağa çıkın demişti Şıka Boğaziçi fezlekesi

Sokağa çıkın demişti: Şık’a Boğaziçi fezlekesi

Boğaziçi Üniversitesi eylemleri esnasında “sokağa çıkın” çağrısı yapan bağımsız İstanbul Milletvekili Ahmet Şık hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, “Suç işlemek için alenen tahrik” suçu kapsamında fezleke hazırladı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Sokağa çıkın demişti: ​Şık’a Boğaziçi fezlekesi​
Ahmet Şık

ABDULLAH SARİCA

Boğaziçi Üniversitesi eylemleri esnasında “sokağa çıkın” çağrısı yapan bağımsız İstanbul Milletvekili Ahmet Şık hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, “Suç işlemek için alenen tahrik” suçu kapsamında fezleke hazırladı. Prof. Dr. Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasının ardından, terör örgütleri destekli provokatif eylemler yaşanmıştı.

Askeri Ceza Yasası yeniden şekilleniyor: Generale
soruşturma
izni bakanda
GÜNDEM
Askeri Ceza Yasası yeniden şekilleniyor: Generale soruşturma izni bakanda
  • İstanbul Milletvekili Şık da eylemleri bahane ederek “Bu hükümet seçimle gitmeyecek, sokağa çıkın” çağrısı yapmıştı. Şık hakkında soruşturma başlatan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, yapılan açıklamayı “Suç işlemek için alenen tahrik” suçu kapsamında değerlendirdi. Başsavcılık, Şık hakkında dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle hazırladığı fezlekeyi TBMM’ye sunulmak üzere Adalet Bakanlığı’na gönderdi.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.