Güzellik Haberleri

Robotik cerrahiye talep artıyor: Daha az kan, yara izi ve enfeksiyon

Teknolojik gelişmelerin tıp dünyasına en önemli kazanımlarından biri de robotik cerrahi oldu. Daha az kan, yara izi ve enfeksiyon parolasıyla ameliyat fobisi olan kişilere büyük kolaylık sağlayan bu yöntemde, cerrah titizliği robot kıvraklığıyla birleşerek sizi sağlığınıza kavuşturuyor.

El hijyeninde tırnaklarınızı atlamayın: Tırnak yeme alışkanlığınız varsa...

Tüm dünyayı kasıp kavurmaya devam eden Kovid-19 enfeksiyonundan korunmanın ilk şartının sık sık ve doğru teknikle el yıkamak olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Peki tırnaklarımıza da aynı özeni gösteriyor muyuz? Dermatoloji Uzmanı Dr. Mehtap Kıdır, Kovid-19 enfeksiyonundan korunmak için tırnaklarımızın bakımında asla atlamamamız gereken 9 kuralı anlattı. Tırnak yeme alışkanlığından vazgeçilmesi konusunda da uyardı.

İsrailliler saç ektirmek için Türkiye'ye akın ediyor

Türkiye ile İsrail arasındaki siyasi ilişkiler gergin olmasına rağmen, saç ektirmek için Türkiye'yi tercih eden çok sayıda İsrailli erkek, ülkedeki estetik turizmine katkı sağlıyor. Hatta ülkede saç ektirmek isteyenler için Türkiye'ye tur düzenleyen birçok firma bile bulunuyor.

Bir estetikzede daha: Dudak dolgusu yaptırdı hayatı karardı

İstanbul’da 24 yaşındaki tekstil tasarımcısı genç kız, sosyal medya üzerinden bulduğu bir estetik doktoruna gidip dudaklarına dolgu yaptırdı. Ancak kısa bir süre sonra dudak reaksiyon vererek iltihaplanıp şişmeye başladı. Mağdur olan genç kız 250 bin TL’lik dava açarak doktordan şikayetçi oldu.

Sahte kozmetik malzemeleri hem fiziksel hem de psikolojik zarar veriyor

Merdiven altı olarak tanımlanan, sağlıksız koşullarda üretilen kişisel bakım ve kozmetik malzemeleri, insan sağlığını doğrudan tehdit ediyor. Sağlık Bakanlığı Türkiye Tıbbi İlaç ve Cihaz Kurumu’nun verilerine göre 2019 yılında denetlenen 1328 ürünün 801 adeti denetlemeye aykırı bulunurken 38 ürün ise güvensiz kategorisinde yer aldı.

Native Base kış aylarında saç bakımında dikkat edilmesi gerekenleri sıraladı

Kış aylarında saçlarımız tıpkı cildimiz gibi soğuk, yağış ve hava kirliliği nedeniyle ekstra bakıma ihtiyaç duyuyor. Saç bakımı yaparken ise bazı noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. Yanlış uygulamalar saçlarınıza zarar verirken telafisi zor durumlara neden olabiliyor. Kış aylarında saç bakımı konusunda neler yapılması gerektiğini, keratin bakım ürünleri Native Base Türkiye Genel Müdürü Şeyda Sayılgan sıraladı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+