Hayat Sultan gömlekleri Bosnada

Sultan gömlekleri Bosna’da

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna, peygamber efendimizin doğum günü etkinlikleri vesilesiyle bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Yunus Emre Enstitüsü işbirliğinde “Dualı Sultan Gömlekleri” isimli serginin açılışı gerçekleşti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Sultan gömlekleri Bosna’da
Sultan gömlekleri Bosna’da.

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna, peygamber efendimizin doğum günü etkinlikleri vesilesiyle bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Yunus Emre Enstitüsü işbirliğinde “Dualı Sultan Gömlekleri” isimli serginin açılışı gerçekleşti. Serginin sahipliğini Mehmet ve Ayşe Vanlıoğlu üstlendi. Vanlıoğlu, gömlek tasarımlarının kendilerine ait olduğunu belirterek, “Ham bir bez üzerine Osmanlı padişahlarının serdengeçtilerini, savaşta iç gömlek olarak giydiklerinin replikasını yaparak gençler ve halkla buluşturuyoruz” dedi. 25 replika gömleğin orijinalleri ise Topkapı Sarayı’nda sergileniyor. 11 sanatçının eserinin yer aldığı sergi, başkentteki Brusa Bezistanı’nda 11 Ekim’e kadar ziyaret edilebilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bosna Hersek'te
DÜNYA
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bosna Hersek'te

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.