Teknoloji WhatsApp yeni güncellemesini duyurdu

WhatsApp yeni güncellemesini duyurdu

WhatsApp, durumlara eklenen bağlantıların ön izlemesini kullanıcılara gösterecek. Böylece linklere tıklanmadan kötü niyetli olup olmadıkları anlaşılabilecek.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
WhatsApp yeni güncellemesini duyurdu
Arşiv

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, özellikle kötü niyetli kişilerin de bir numaralı uğrak yeri. Dolandırıcılar, zaman zaman paylaştıkları sahte linklerle kullanıcıların bilgilerini ele geçirebiliyor.

WABetaInfo'nun aktardığına göre, uygulamaya dolandırıcıları kızdıracak yeni bir özellik ekleniyor.

Ön izleme özelliği

Artık kullanıcılar, durumlarında bir bağlantı paylaştıklarında linkin ön izlemesi bir kutu şeklinde ekranda yer alacak. Böylece bağlantının yönlendirdiği sayfa, ön izleme olarak hiçbir yere tıklanmadan görülebilecek.

WhatsApp, üzerinde çalıştığı özelliklerle ilgili herhangi bir açıklama yapmasa da yeni özelliğin kısa bir süre sonra uygulamaya eklenmesi bekleniyor.

WhatsApp'tan gelen son güncelleme nedir?
ÖZGÜN
WhatsApp'tan gelen son güncelleme nedir?

WhatsApp'a kritik uyarı: Şubat sonuna kadar süre verildi
FOTOĞRAF 10
Title
AÇIKLIK GETİRİN DENDİ<br><br>AB Komisyonu ve AB ülkelerinin tüketici koruma makamları, bunun için WhatsApp yönetimine bugün mektup gönderdi. Komisyondan yapılan açıklamaya göre, WhatsApp'e gönderilen mektupta şirketten 2021'de hizmet koşulları ve gizlilik politikası hakkında yaptığı değişikliklere açıklık getirmesi istendi.
Title
NEYİ KABUL EDİYORUZ?<br><br>AB, WhatsApp'in değişikliklerinin Birliğin tüketici koruma kanununa uygun olduğunun garanti edilmesini talep etti.AB Komisyonunun adaletten sorumlu üyesi Didier Reynders, \"WhatsApp, kullanıcıların neyi kabul ettiğini tam olarak anlamasını sağlamalıdır.\" ifadesini kullandı.
Title
ŞUBAT SONUNA KADAR SÜRE<br><br>Reynders, \"WhatsApp'in endişelerimizi nasıl gidereceğine yönelik somut taahhütlerle bize geri dönmesi için şubat sonuna kadar süresi bulunuyor.\" açıklamasını yaptı.
Title
NE OLMUŞTU?<br><br>Facebook'un sahibi olduğu WhatsApp uygulaması, 4 Ocak 2021'de birçok ülkede yeni \"kullanıcı hizmet koşulları ve gizlilik ilkesi\" sunmuştu.
Title
Bildirimlerle tüm kullanıcılara giden sözleşmeyi kabul etmeyenlerin 8 Şubat 2021'den itibaren uygulamayı kullanamayacağı açıklanmıştı.
Title
Sözleşmedeki birçok madde ise tepkilere neden olmuştu. Bunların başında kullanıcıların kişisel verilerini Facebook ile paylaşma zorunluluğu geliyordu.
Title
WhatsApp uygulamasının kullanıcılarını \"kabul etmeye zorladığı\" sözleşmenin, Avrupa'da geçerli olmadığı belirtilmişti. Uygulama, AB ülkelerindeki kullanıcıları için farklı bir hizmet sözleşmesi sunmuştu.
Title
Title
Title
WhatsApp'a kritik uyarı: Şubat sonuna kadar süre verildi
Avrupa Birliği (AB), mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp'in kullanıcılarını kişisel verilerin kullanımı hakkında daha iyi bilgilendirmesi gerektiğini bildirdi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.