Gündem 100 araçlık yeni konvoy

100 araçlık yeni konvoy

TSK’nın İdlib çevresi ile Halep kırsalına sevkiyatı sürüyor. Dün 100 araçlık bir konvoy daha Suriye’ye girdi. Konvoyda zırhlı askeri ambulansların yanı sıra sinyal kesici araçlar da vardı. Son 20 günde sınırı geçen araç sayısı böylece 2 bin 500'e ulaştı. Konvoy Hatay-Reyhanlı’daki sınır mahallesinden geçerken vatandaşlar Fetih Suresi’ni okudu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Son 20 günde 2500 araç bölgeye gönderildi.
Son 20 günde 2500 araç bölgeye gönderildi.

İdlib çevresi ile Halep kırsalına Türkiye’den savaş aracı ve personel intikali sürüyor. Dün 100’ün üzerindeki komando, mühimmat, askeri araç, sinyal kesici ve zırhlı askeri ambulansların yer aldığı bir konvoy daha sınır birliklerine gönderildi. Askeri araçların Hatay- Reyhanlı’daki sınır mahallesinden geçişi sırasında vatandaşlar hoparlörden Fetih Suresi’ni okudu. Evlerin balkonlarını Türk bayraklarının süslediği mahallelerde çocuklar da zaman zaman araçların önünü keserek “En büyük asker bizim asker” şeklinde slogan attı. 14 yaşındaki Hasan Göçer, askerleri çok sevdiği için onları Türk bayraklarıyla karşıladığını söyledi. “Dualarımız asker ağabeylerimizle” diyen Göçer, “Allah onların yardımcıları olsun, ayaklarına taş değdirmesin. Askerler geçerken onlara el sallıyoruz. Bizim dualarımız her zaman onlarla. İnşallah ailelerine sağ salim dönsünler” dedi. 11 yaşındaki Mehmet Şanverdi de askerleri çok sevdiğini ve sevgi gösterisinde bulunduklarını belirtti. Türk Silahlı Kuvvetlerinin son sevkiyatıyla birlikte Suriye’ye son 20 günlük sürede gönderilen savaş aracı sayısının 2500’e ulaştığı, komando ve uzman birlik rakamının ise 10 bini geçtiği sanılıyor.

Esed güçleri İdlib'e saldırılarında ağır kayıplar verdi
DÜNYA
Esed güçleri İdlib'e saldırılarında ağır kayıplar verdi
Abone Ol Google News
Salgında tasarruf arttı: Kişi başı 20 bin lirayı buldu
Ekonomi

Salgında tasarruf arttı: Kişi başı 20 bin lirayı buldu

Türkiye’de salgın sürecinde vatandaşların para harcayamaması ve altın ile dolardaki yükselişle beraber tasarruf arttı. Türkiye genelinde kişi başı tasarruf 20 bin lirayı aşarken, tasarruf mevduatlarının değeri ilk yarıda 1 trilyon 678,3 milyar liraya ulaştı. En fazla tasarruf yapan şehir ise yaklaşık 45 bin lirayla İstanbul oldu.
Türkiye’ye saygı duymayı öğreneceksiniz
Gündem

Türkiye’ye saygı duymayı öğreneceksiniz

Seçimlerle ilgili olarak Trump ile tartışan Pelosi, “K.Kore, Rusya, Türkiye ya da Arabistan’da olmadığınızı hatırlatayım. Demokrasiyle yönetilen ABD’desiniz” dedi. Pelosi’ye tepki gösteren Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Türk Milletinin iradesine saygı duymayı öğreneceksiniz” cevabını verdi. İletişim Başkanı Altun ise 15 Temmuz göndermesi yaptı: İfadeler ciddiyetsiz. Demokrasimize saldırıları kimlerin desteklediğini çok iyi biliyoruz.
Canan Kaftancıoğlu'na Atatürk portresi verilen fotoğraf kaldırılıp yeni paylaşım yapıldı
Hayat

Canan Kaftancıoğlu'na Atatürk portresi verilen fotoğraf kaldırılıp yeni paylaşım yapıldı

Bugün, Kadıköy Belediye Başkanı ve beraberindeki heyet CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na bir ziyaret gerçekleştirdi. CHP İstanbul İl Başkanlığı da bu ziyareti Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Ancak ziyaretle ilgili Tweet'in paylaşıldıktan sonra silinip, düzenlenip tekrar paylaşılması dikkat çekti. Silinen paylaşımda Kaftancıoğlu'na Atatürk portresi verilen fotoğraf yer alırken, ikinci paylaşımda bu fotoğrafa yer verilmedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.