Gündem Suudi Arabistan ile ortak çalışma grubu kurulacak

Suudi Arabistan ile ortak çalışma grubu kurulacak

Suudi Arabistan ile ortak çalışma grubu kurulacak

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Suudi Arabistan'ın teklifiyle gazeteci Cemal Kaşıkçı olayının aydınlatılması için ortak çalışma grubu kurulacağını açıkladı. Öte yandan, Kaşıkçı'nın kaybolması konusunda Suudi Arabistanlı yetkililerin tam işbirliği yapmaması halinde, Türkiye'nin elindeki bilgi ve kanıtları açıklayacağı belirtiliyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye ve Suudi Arabistan arasındaki işbirliği çerçevesinde ve Suudi Arabistan'ın teklifi üzerine, gazeteci Cemal Kaşıkçı hadisesinin aydınlatılması için ortak çalışma grubu kurulmasının kararlaştırıldığını bildirdi.

Kalın, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

  • "Türkiye ve Suudi Arabistan arasındaki işbirliği çerçevesinde ve Suudi Arabistan'ın teklifi üzerine, Suudlu gazeteci Cemal Kaşıkçı hadisesinin bütün yönleriyle aydınlatılması amacıyla ortak çalışma grubu kurulması kararlaştırılmıştır."

Öte yandan İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı, Kaşıkçı olayıyla ilgili kendi soruşturmasına devam edecek.

Türkiye elindeki bilgileri açıklayacak

Washington Post gazetesi yazarı Cemal Kaşıkçı'nın kaybolması konusunda Suudi Arabistanlı yetkililerin tam işbirliği yapmaması halinde, Türkiye'nin elindeki bilgi ve kanıtları açıklayacağı belirtiliyor.

'ABD Kaşıkçı olayıyla ilgili müfettiş görevlendirmedi'
GÜNDEM
'ABD Kaşıkçı olayıyla ilgili müfettiş görevlendirmedi'

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.