POLİTİKA

Kalekalıp'tan mini insansız hava aracı

Kalekalıp, Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile mini insansız hava aracı projesine imza attı

Haber Merkezi Yeni Şafak
Kalekalıp, Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile mini insansız hava aracı geliştirdi. Kalekalıp'tan yapılan açıklamada, Savunma Sanayii Müsteşarlığı'nda dün gerçekleştirilen imza törenine, Savunma Sanayi Müsteşarı Murad Bayar, Kale Grubu Şirketleri Teknik Kimya Grubu Başkanı Osman Okyay ve Baykar Makine Genel Müdürü Özdemir Bayraktar'ın katıldığı ifade edildi. Kalekalıp, Baykar Makina ortaklığında geliştirdiği, Kale/Baykar İHA (İnsansız Hava Aracı) Teknolojileri çatısı altında üretilen Mini İHA Sistemi'nin sırtta taşınabilen, kolayca sökülüp takılabilen, elden fırlatılan gövde ve paraşüt üzerine otomatik olarak inebilecek şekilde tasarlandığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Amerika'nın tedarik modellerinin benzeri olan modelle, firmaları önce uçuşlu performans gösterimine çağırarak, arkasından açık bir rekabet ortamı ile çok başarılı bir tedarik modeli uygulanmıştır. Sistem Farklı tip helikopterlerle yapılan test uçuşları ile başarılı sonuçlar alınmıştır."

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Erdoğan: Avrupa’da yaşansa idamı getirirler
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.