Seçim Ankara İttifak Seçim Sonuçları 2018 - İttifak Oy Dağılımı

Ankara İttifak Seçim Sonuçları - 24 Haziran 2018 Genel Seçim

  • Açılan sandık
  • 11.328 / 11.328
  • %100
  • AK Parti
  • CHP
  • MHP
  • İYİ Parti
  • HDP
  • SP
  • VP
  • HÜDA-PAR
  • Diğer
  • 15
  • 10
  • 5
  • 5
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • %40,4
  • %26,1
  • %13,1
  • %12,1
  • %6,4
  • %1,5
  • %0,2
  • %0,1
  • %0
  • %40,4
  • %26,1
  • %13,1
  • %12,1
  • %6,4
  • %1,5
  • %0,2
  • %0,1
  • %0
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 16
  • 11
  • 4
  • 0
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4
  • %49
  • %30,4
  • %14
  • %0
  • %4,4
  • %0,4
  • %0,3
  • %0
  • %1,4
  • %49
  • %30,4
  • %14
  • %0
  • %4,4
  • %0,4
  • %0,3
  • %0
  • %1,4

Milletvekili Dağılımı

ALT AYŞ BAL BYP ÇML ÇAN ÇBK ELM GDL HYM KLC KIZ NLH POL ŞRF GÖL KEÇ MMK SNC YMH YMH KZN AKY ETİ EVR PUR
AKYURT
Loading...
ALTINDAĞ
Loading...
AYAŞ
Loading...
BALA
Loading...
BEYPAZARI
Loading...
ÇAMLIDERE
Loading...
ÇANKAYA
Loading...
ÇUBUK
Loading...
ELMADAĞ
Loading...
ETİMESGUT
Loading...
EVREN
Loading...
GÖLBAŞI
Loading...
GÜDÜL
Loading...
HAYMANA
Loading...
KAHRAMANKAZAN
Loading...
KALECİK
Loading...
KEÇİÖREN
Loading...
KIZILCAHAMAM
Loading...
MAMAK
Loading...
NALLIHAN
Loading...
POLATLI
Loading...
PURSAKLAR
Loading...
SİNCAN
Loading...
ŞEREFLİKOÇHİSAR
Loading...
YENİMAHALLE
Loading...

Ankara Milletvekilleri

  • AK Parti 15
  • CHP 10
  • MHP 5
  • İYİ Parti 5
  • HDP 1
  • SP 0
  • VP 0
  • HÜDA-PAR 0
  • Yıldırım Tuğrul Türkeş ANK 1/1
  • Mustafa Destici ANK 2/1
  • Mehmet Naci Bostancı ANK 3/1
  • Fatih Şahin ANK 1/2
  • Lütfiye Selva Çam ANK 2/2
  • Asuman Erdoğan ANK 3/2
  • Yalçın Akdoğan ANK 1/3
  • Emrullah İşler ANK 2/3
  • Nevzat Ceylan ANK 3/3
  • Tekin Bingöl ANK 1/1
  • Murat Emir ANK 2/1
  • Ahmet Haluk Koç ANK 3/1
  • Levent Gök ANK 1/2
  • Yıldırım Kaya ANK 2/2
  • Nihat Yeşil ANK 3/2
  • Ali Haydar Hakverdi ANK 1/3
  • Semra Dinçer ANK 2/3
  • Servet Ünsal ANK 3/3
  • Mevlüt Karakaya ANK 1/1
  • Sadir Durmaz ANK 2/1
  • Yaşar Yıldırım ANK 3/1
  • Zühal Topcu ANK 1/2
  • Nevin Taşlıçay ANK 2/2
  • Erkan Haberal ANK 3/2
  • Eyyup Yıldız ANK 1/3
  • Abdullah Ağar ANK 2/3
  • Fatih Çetinkaya ANK 3/3
  • Koray Aydın ANK 1/1
  • Şenol Bal ANK 2/1
  • Durmuş Yılmaz ANK 3/1
  • İbrahim Halil Oral ANK 1/2
  • Ersönmez Yarbay ANK 2/2
  • Ayhan Altıntaş ANK 3/2
  • Mesut Özarslan ANK 1/3
  • Gökhan Beker ANK 2/3
  • Reşat Erdoğan ANK 3/3
  • Filiz Kerestecioğlu Demir ANK 1/1
  • Nuray Türkmen Canlı ANK 2/1
  • Veli Saçılık ANK 3/1
  • Eşref Kiraz ANK 1/2
  • İstek Usalp ANK 2/2
  • Nazım Karakurt ANK 3/2
  • Emine Kaya ANK 1/3
  • Vahide İlgün ANK 2/3
  • Şehriban Leyla Çetinbaş ANK 3/3
  • Tanju Güvendiren ANK 1/1
  • İlyas Tongüç ANK 2/1
  • Fatih Aydın ANK 3/1
  • Fatih Beyazıt ANK 1/2
  • Ali Aktaş ANK 2/2
  • Pınar Gökmen ANK 3/2
  • Ahmet Özkök ANK 1/3
  • Ersan Bilgin ANK 2/3
  • Mehmet Fethi Öztürk ANK 3/3
  • Tülin Oygür ANK 1/1
  • Hasan Atilla Uğur ANK 2/1
  • Utku Reyhan ANK 3/1
  • Nusret Senem ANK 1/2
  • Kamil Dede ANK 2/2
  • Ercan Enç ANK 3/2
  • Özgür Bursalı ANK 1/3
  • Erten Acır ANK 2/3
  • Güldane Pekdoğan ANK 3/3
  • Abdulsamet Yalçın ANK 1/1
  • Şahzade Demir ANK 2/1
  • Cemal Çoban ANK 3/1
  • Osman Gülebak ANK 1/2
  • Hasan Bozdaş ANK 2/2
  • Mehmet Öztünç ANK 3/2
  • Osman Uçak ANK 1/3
  • Yusuf Alpsoy ANK 2/3
  • Taha Söğüt ANK 3/3
  • Katılım oranı % 89,7
  • Toplam seçmen4.010.856
  • Kullanılan oy3.598.584
  • Geçerli oy3.546.557
  • 01 Kas 15 % 89,8
  • Toplam seçmen3.837.278
  • Kullanılan oy3.445.307
  • Geçerli oy3.409.413
  • Açılan sandık
  • 11.328 / 11.328
  • %100
  • CUMHUR
  • AK Parti
  • MHP
  • 20
  • 15
  • 5
  • %53,5
  • %40,4
  • %13,1
  • %53,5
  • %40,4
  • %13,1
  • MİLLET
  • CHP
  • İYİ Parti
  • SP
  • 15
  • 10
  • 5
  • 0
  • %39,7
  • %26,1
  • %12,1
  • %1,5
  • %39,7
  • %26,1
  • %12,1
  • %1,5
  • DİĞER
  • HDP
  • VP
  • HÜDA-PAR
  • 0
  • 1
  • 0
  • 0
  • %0
  • %6,4
  • %0,2
  • %0,1
  • %0
  • %6,4
  • %0,2
  • %0,1

Milletvekili Dağılımı

ALT AYŞ BAL BYP ÇML ÇAN ÇBK ELM GDL HYM KLC KIZ NLH POL ŞRF GÖL KEÇ MMK SNC YMH YMH KZN AKY ETİ EVR PUR
AKYURT
Loading...
ALTINDAĞ
Loading...
AYAŞ
Loading...
BALA
Loading...
BEYPAZARI
Loading...
ÇAMLIDERE
Loading...
ÇANKAYA
Loading...
ÇUBUK
Loading...
ELMADAĞ
Loading...
ETİMESGUT
Loading...
EVREN
Loading...
GÖLBAŞI
Loading...
GÜDÜL
Loading...
HAYMANA
Loading...
KAHRAMANKAZAN
Loading...
KALECİK
Loading...
KEÇİÖREN
Loading...
KIZILCAHAMAM
Loading...
MAMAK
Loading...
NALLIHAN
Loading...
POLATLI
Loading...
PURSAKLAR
Loading...
SİNCAN
Loading...
ŞEREFLİKOÇHİSAR
Loading...
YENİMAHALLE
Loading...

Ankara Milletvekilleri

  • AK Parti 15
  • CHP 10
  • MHP 5
  • İYİ Parti 5
  • HDP 1
  • SP 0
  • VP 0
  • HÜDA-PAR 0
  • Yıldırım Tuğrul Türkeş ANK 1/1
  • Mustafa Destici ANK 2/1
  • Mehmet Naci Bostancı ANK 3/1
  • Fatih Şahin ANK 1/2
  • Lütfiye Selva Çam ANK 2/2
  • Asuman Erdoğan ANK 3/2
  • Yalçın Akdoğan ANK 1/3
  • Emrullah İşler ANK 2/3
  • Nevzat Ceylan ANK 3/3
  • Tekin Bingöl ANK 1/1
  • Murat Emir ANK 2/1
  • Ahmet Haluk Koç ANK 3/1
  • Levent Gök ANK 1/2
  • Yıldırım Kaya ANK 2/2
  • Nihat Yeşil ANK 3/2
  • Ali Haydar Hakverdi ANK 1/3
  • Semra Dinçer ANK 2/3
  • Servet Ünsal ANK 3/3
  • Mevlüt Karakaya ANK 1/1
  • Sadir Durmaz ANK 2/1
  • Yaşar Yıldırım ANK 3/1
  • Zühal Topcu ANK 1/2
  • Nevin Taşlıçay ANK 2/2
  • Erkan Haberal ANK 3/2
  • Eyyup Yıldız ANK 1/3
  • Abdullah Ağar ANK 2/3
  • Fatih Çetinkaya ANK 3/3
  • Koray Aydın ANK 1/1
  • Şenol Bal ANK 2/1
  • Durmuş Yılmaz ANK 3/1
  • İbrahim Halil Oral ANK 1/2
  • Ersönmez Yarbay ANK 2/2
  • Ayhan Altıntaş ANK 3/2
  • Mesut Özarslan ANK 1/3
  • Gökhan Beker ANK 2/3
  • Reşat Erdoğan ANK 3/3
  • Filiz Kerestecioğlu Demir ANK 1/1
  • Nuray Türkmen Canlı ANK 2/1
  • Veli Saçılık ANK 3/1
  • Eşref Kiraz ANK 1/2
  • İstek Usalp ANK 2/2
  • Nazım Karakurt ANK 3/2
  • Emine Kaya ANK 1/3
  • Vahide İlgün ANK 2/3
  • Şehriban Leyla Çetinbaş ANK 3/3
  • Tanju Güvendiren ANK 1/1
  • İlyas Tongüç ANK 2/1
  • Fatih Aydın ANK 3/1
  • Fatih Beyazıt ANK 1/2
  • Ali Aktaş ANK 2/2
  • Pınar Gökmen ANK 3/2
  • Ahmet Özkök ANK 1/3
  • Ersan Bilgin ANK 2/3
  • Mehmet Fethi Öztürk ANK 3/3
  • Tülin Oygür ANK 1/1
  • Hasan Atilla Uğur ANK 2/1
  • Utku Reyhan ANK 3/1
  • Nusret Senem ANK 1/2
  • Kamil Dede ANK 2/2
  • Ercan Enç ANK 3/2
  • Özgür Bursalı ANK 1/3
  • Erten Acır ANK 2/3
  • Güldane Pekdoğan ANK 3/3
  • Abdulsamet Yalçın ANK 1/1
  • Şahzade Demir ANK 2/1
  • Cemal Çoban ANK 3/1
  • Osman Gülebak ANK 1/2
  • Hasan Bozdaş ANK 2/2
  • Mehmet Öztünç ANK 3/2
  • Osman Uçak ANK 1/3
  • Yusuf Alpsoy ANK 2/3
  • Taha Söğüt ANK 3/3
  • Katılım oranı % 89,7
  • Toplam seçmen4.010.856
  • Kullanılan oy3.598.584
  • Geçerli oy3.546.557
  • 01 Kas 15 % 89,8
  • Toplam seçmen3.837.278
  • Kullanılan oy3.445.307
  • Geçerli oy3.409.413

Ankara İlçeleri Seçim Sonuçları

* Partilerin Ankara ilinin ilçelerinde aldıkları sonuçları gösterir.

  • CUMHUR MİLLET DİĞER
  • Şehir Sandık AK Parti MHP CHP İYİ Parti SP HDP VP HÜDA-PAR Diğer

Resmi kurumların yayımladığı sonuçlar esas alınarak hazırlanan bu içeriklerde tre (-) ile belirtilen il ya da ilçelerle ilgili verilere ulaşılamamıştır.

Ankara Milletvekilleri

* Ankara ilinde milletvekilliği kazanan adayları gösterir.

  • 15 AK Parti 10 CHP 5 MHP 5 İYİ Parti 1 HDP
  • Ankara 1. Bölge
  • 1

    Yıldırım Tuğrul Türkeş

    +323414

    Tekin Bingöl

    +382464

    Mevlüt Karakaya

    +70784

    Koray Aydın

    +81493

    Filiz Kerestecioğlu Demir

    +44034
  • 2

    Fatih Şahin

    +255403

    Levent Gök

    +314453

    Zühal Topcu

    -14137

    İbrahim Halil Oral

    +6414

    Eşref Kiraz

    -38114
  • 3

    Yalçın Akdoğan

    +187392

    Ali Haydar Hakverdi

    +246442

    Eyyup Yıldız

    -89216

    Mesut Özarslan

    -68665

    Emine Kaya

    -113193
  • 4

    Ali İhsan Arslan

    +119382

    Bülent Kuşoğlu

    +178432

    Duygu Kurban Gözüoğlu

    -164295

    Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu

    -143744

    İshak Kocabıyık

    -188272
  • 5

    Murat Yıldırım

    +51372

    Gamze Taşcıer

    +110422

    Mehmet Duygulu

    -239374

    Mine Baş

    -218823

    Döndü Ceren Şimşek

    -263351
  • 6

    Fatma Öncü

    -59050

    Ekrem Kerem Oktay

    +42411

    Levent Çağlancı

    -314453

    Yetkin Öztürk

    -293902

    Gazi Oti

    -338430
  • 7

    Fahri Usta

    -134129

    Mehmet Hadimi Yakupoğlu

    -97520

    Şeniz Sezgin

    -389532

    Kadriye Ünler

    -368981

    Cennet Avcı

    -413509
  • 8

    Gökçer Doğan

    -209208

    Hüseyin Tarık Şengül

    -175804

    Cemal Abdülsemet Durmuş

    -464611

    Fehmi Kandemir

    -444060

    Ceyhun Akın

    -488588
  • 9

    Fevzi Aydın

    -284287

    Ali Hikmet Akıllı

    -254089

    Oğuz Yılmaz

    -539690

    Barış Doğan

    -519139

    Dilek Ertürk

    -563667
  • 10

    Büşra Soylu

    -359366

    Aylin Yaman

    -332374

    Fatih Mormenekşe

    -614769

    Çağlar Ay

    -594218

    Erdem Ört

    -638746
  • 11

    Muammer Cemaloğlu

    -434445

    Umut Erarslan

    -410659

    Nevin Korkmaz

    -689848

    İhsan Koçak

    -669297

    Ebru Demir

    -713825
  • 12

    Elif Rabia Gürbüz

    -509524

    Kamer Gözaçık Şen

    -488944

    Kenan Fidan

    -764927

    Kenan Türüdü

    -744376

    Remziye Güçlü

    -788904
  • 13

    Adil Can Yıldırım

    -584603

    Cansel Güven

    -567228

    Selim Şahin

    -840006

    Hatice Küçük

    -819455

    Erdal Ataş

    -863983
  • Ankara 2. Bölge
  • 1

    Mustafa Destici

    +485065

    Murat Emir

    +119366

    Sadir Durmaz

    +91620

    Şenol Bal

    +33545

    Nuray Türkmen Canlı

    -33041
  • 2

    Lütfiye Selva Çam

    +422456

    Yıldırım Kaya

    +50907

    Nevin Taşlıçay

    +23161

    Ersönmez Yarbay

    -44694

    İstek Usalp

    -111280
  • 3

    Emrullah İşler

    +359848

    Semra Dinçer

    -46892

    Abdullah Ağar

    -74638

    Gökhan Beker

    -122933

    Vahide İlgün

    -189519
  • 4

    Orhan Yegin

    +297240

    Kenan Nuhut

    -125131

    Tarkan Toper

    -152877

    Faruk Köylüoğlu

    -201172

    Haydar Arslan

    -267758
  • 5

    Arife Polat Düzgün

    +234631

    Murat Kavuncu

    -203370

    Naim Yanık

    -231116

    Hasan Seymen

    -279411

    İpek Gür

    -345997
  • 6

    Zeynep Yıldız

    +172023

    Bekir Sami Doğan

    -281609

    Gökhan Ağdemir

    -309355

    Hediye Akdere

    -357650

    Nurhayat Emire

    -424236
  • 7

    Ahmet Fethan Baykoç

    +109415

    Alibey Yüksel

    -359848

    Serdar Bilgili

    -387594

    Tuncay Tekay

    -435889

    Mustafa Demir

    -502475
  • 8

    Enes Şişman

    -92643

    Deniz Çakır

    -438087

    Aydın Erkoç

    -465833

    Hüseyin Özlük

    -514128

    Nilgün Yılmaz

    -580714
  • 9

    Müzehher Belma Erdoğan

    -172682

    Mustafa Nadir Er

    -516326

    İlkay Uyar Kaba

    -544072

    Baha Cankut Sarıtaş

    -592367

    Rojan Mamo

    -658953
  • 10

    İbrahim Enes Duruay

    -252722

    Suna Kerimoğlu

    -594565

    Erol Elidemir

    -622311

    Çiğdem Bingöl

    -670606

    Bahyettin Batur

    -737192
  • 11

    Onur Alp Başayar

    -332762

    Barış Can Saraçoğlu

    -672804

    Mehmet Yurtoğlu

    -700550

    Barış Çalışkan

    -748845

    Murat Bahadır

    -815431
  • Ankara 3. Bölge
  • 1

    Mehmet Naci Bostancı

    +425077

    Ahmet Haluk Koç

    +216151

    Yaşar Yıldırım

    +98125

    Durmuş Yılmaz

    +89008

    Veli Saçılık

    -1828
  • 2

    Asuman Erdoğan

    +355190

    Nihat Yeşil

    +145442

    Erkan Haberal

    +27416

    Ayhan Altıntaş

    +17293

    Nazım Karakurt

    -73543
  • 3

    Nevzat Ceylan

    +285303

    Servet Ünsal

    +74733

    Fatih Çetinkaya

    -46311

    Reşat Erdoğan

    -54422

    Şehriban Leyla Çetinbaş

    -145258
  • 4

    Barış Aydın

    +215416

    Ali Başkaraağaç

    +4023

    Şükrü Alnıaçık

    -118026

    Tamer Kayaalp

    -126137

    Haydar Üstündağ

    -216973
  • 5

    Hacı Turan

    +145529

    Ahmet Ersen Özsoy

    -125610

    Abdullah Bahadır Alperen

    -189741

    Ayşe Sucu

    -197852

    Hülya Fırat

    -288688
  • 6

    Meryem Göka

    +75642

    Ahmet Meşe

    -208104

    Durdu Mehmet Köş

    -261456

    Ömer Karakaş

    -269567

    Mehmet Zarif Kesiciler

    -360403
  • 7

    Tuna Koç

    -7041

    Umut Akdoğan

    -290598

    Hakan Doğru

    -333171

    Hüseyin Şimşek

    -341282

    Fatma Koçyiğit Öner

    -432118
  • 8

    Kurtcan Çelebi

    -78756

    Battal Yıldız

    -373092

    Altuğ Barış Doğan

    -404886

    Umutcan Günerkaya

    -412997

    İsmet Yalçınkaya

    -503833
  • 9

    Serhat Bayar

    -150471

    Gülşah Deniz Atalar

    -455586

    Emre Kaya

    -476601

    Ahmet Can Buğday

    -484712

    Tülya Sönmez Aytekin

    -575548
  • 10

    Dilara Tabak

    -222186

    Temel Borga Budak

    -538080

    Hüseyin Yılmaz

    -548316

    Bülent Gürsoy

    -556427

    Fatma Kızılöz

    -647263
  • 11

    Mehmet Gündoğdu

    -293901

    İlke Çakar

    -620574

    Haydar Duran

    -620031

    Ali Işıner Hamşıoğlu

    -628142

    İlyas Kurt

    -718978
  • 12

    Mücahit Efe

    -365616

    Bilal Yılmaz

    -703068

    Şaban Işık

    -691746

    Beril Gümüş

    -699857

    Yiğit Öztürk

    -790693

Ankara Ayrıntılı Seçim Sonuçları

  • Açılan sandık
  • 11.328 / 11.328
  • %100

Milletvekili Dağılımı

  • AK Parti
  • CHP
  • MHP
  • İYİ Parti
  • 15
  • 10
  • 5
  • 5
  • %40,4
    1.434.061 oy
  • %26,1
    925.159 oy
  • %13,1
    464.934 oy
  • %12,1
    429.079 oy
  • %40,4
    1.434.061 oy
  • %26,1
    925.159 oy
  • %13,1
    464.934 oy
  • %12,1
    429.079 oy
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 16
  • 11
  • 4
  • 0
  • %49
    1.669.999 oy
  • %30,4
    1.037.099 oy
  • %14
    477.493 oy
  • %0
    0 oy
  • %49
    1.669.999 oy
  • %30,4
    1.037.099 oy
  • %14
    477.493 oy
  • %0
  • HDP
  • SP
  • VP
  • HÜDA-PAR
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
  • %6,4
    227.129 oy
  • %1,5
    53.063 oy
  • %0,2
    7.782 oy
  • %0,1
    3.856 oy
  • %6,4
    227.129 oy
  • %1,5
    53.063 oy
  • %0,2
    7.782 oy
  • %0,1
    3.856 oy
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
  • %4,4
    151.128 oy
  • %0,4
    14.604 oy
  • %0,3
    10.938 oy
  • %0
    0 oy
  • %4,4
    151.128 oy
  • %0,4
    14.604 oy
  • %0,3
    10.938 oy
  • %0
  • Bağımsız
  • Diğer
  • 0
  • 0
  • %0
    1.494 oy
  • %0
    0 oy
  • %0
    1.494 oy
  • %0
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 0
  • 0
  • %0
    139 oy
  • %0
    0 oy
  • %0
    139 oy
  • %0

Genel Seçim Sonuçları Haziran 2018

Ankara Geneli Ankara İlçeleri Seçim Sonuçları Ankara Ayrıntılı Seçim Sonuçları Türkiye Ayrıntılı Seçim Sonuçları Ankara Milletvekilleri