Video Son Dakika Haber Videoları - En Güncel Videolar - Yenisafakcom

Video Galerisi

Bakan Varank müjdeledi: Türkiyenin yeni gücü Akkuyu olacak
00:59
Ekonomi
Bakan Varank müjdeledi: Türkiyenin yeni gücü Akkuyu olacak
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'ndeki (NGS) ilk reaktörün 2023 yılının sonunda devreye alınacağını ve elektrik üretiminin başlayacağını söyledi. Varank, “Eğer dünyanın ilk 10 ekonomisi olma hedefini gözetiyorsanız mutlaka nükleer enerjiye ihtiyacınız var. Bundan daha da önemlisi; nükleer teknolojilerin sanayinin alt alanlarında gerçekleştirdiği etkileşim çok değerli. Burada kazandığınız kabiliyetler sizin sanayinize çağ atlatabilir. Eğer çığır açıcı teknolojilerde gelişmek istiyorsanız mutlaka nükleer teknolojilerde kabiliyet kazanmanız gerekiyor.' dedi.
Motor çalıştırıldı: Yerli helikopter Gökbey geliyor
04:02
Ekonomi
Motor çalıştırıldı: Yerli helikopter Gökbey geliyor
2021 yılına girilmesiyle birlikte Türk savunma sanayine güç katacak çok sayıda proje için de geri sayım başladı. Söz konusu projelerden biri ise seri üretim aşamasına geçilmeden özellikle yurt dışından büyük ilgi görüyor. Savunmadaki Türkler programının bu haftaki konuğu yerli imkanlarla geliştirilip üretilen Türkiye'nin ilk Genel Maksat Helikopteri: Gökbey..
Yerli S-400 SİPER geliyor: Hava soluyan bütün hedefleri imha edecek
04:22
Ekonomi
Yerli S-400 SİPER geliyor: Hava soluyan bütün hedefleri imha edecek
Savaş gemisi ve uçağı ile yeni nesil İHA ve SİHA'ların ardından en kritik adımlardan biri daha hayata geçiriliyor. S-400'ler üzerinden Türkiye'ye dayatılan yaptırım tehditlerinin ardından ilk milli ve yerli hava savunma füze sisteminde sona gelindi. Savunmadaki Türkler programının bu haftaki konuğu ulusal hava savunma sistemi projesi: SİPER..
Uçan karakol göreve başladı
04:09
Ekonomi
Uçan karakol göreve başladı
Doğu Akdeniz'deki petrol ve gaz rezervlerine yönelik sondaj faaliyetleri sonrası ortaya çıkan gerginlik Mavi Vatan'ın güvenliğine ilişkin atılacak adımları da hızlandırdı. 2021 yılında Türkiye'nin en büyük savaş gemisi TCG Anadolu'nun denize indirilmesi planlanırken havada da dikkat çeken bir teslimat gerçekleşti. Savunmadaki Türkler Programı'nın bu haftaki konuğu geçtiğimiz günlerde göreve başlayan Deniz Karakol Uçağı: P-72..

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.