Video Son Dakika Haber Videoları - En Güncel Videolar - Yenisafakcom
Şahin: 2020 itibariyle 20 milyon nesnenin birbirine bağlanması bekleniyor
02:01
Ekonomi
Şahin: 2020 itibariyle 20 milyon nesnenin birbirine bağlanması bekleniyor
Uludağ Ekonomi Zirvesi'nin ikinci gününde yenisafak.com'un sorularını yanıtlayan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, verilerin interneti, veri güvenliği ve 5G teknolojisine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Sayan:  Bizim verimizle bize ahkam kesilmesini kabul etmiyoruz
03:37
Ekonomi
Sayan: Bizim verimizle bize ahkam kesilmesini kabul etmiyoruz
Uludağ Ekonomi Zirvesi'ne katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, yenişafak.com'un sorularını yanıtladı. Veri güvenliğinin önemine dikkat çeken Sayan, “Verisine sahip olamayan, ülkesinin sınırlarını adeta korumuyordur pozisyonuna düşecek yakın zamanda şu anda birçok alanda bu böyle” dedi. Sayan, 'Dünya artık data üzerinden şekilleniyor. Sizin verinizle yani bizim verimizle bize ahkam kesilmesini kabul etmiyoruz' açıklamasında bulundu.
LeCompte: Star Rafinerisi ithal edilen ürünleri üretecek
05:21
Ekonomi
LeCompte: Star Rafinerisi ithal edilen ürünleri üretecek
Türkiye'nin en büyük dış yatırımcısı olan SOCAR'ın Türkiye Dış İlişkiler Başkanı LeCompte, 'SOCAR olarak yatırımlarımıza tam gaz devam ediyoruz. 2019'da en önemli hedeflerimizden bir tanesi Star Rafinerisi'nin tam kapasiteye ulaşması. Star Rafinerisi tam kapasiteye ulaştığında şu anda Türkiye'de ithal edilen birçok ürünü burada Türkiye'de üretecek. Dolayısıyla Türkiye'nin cari açığını her yıl yaklaşık 1.5 milyar dolar düşürecek kapasiteye sahip' açıklamasında bulundu.
Türkiyenin nükleer enerji hamlesi harika bir adım
03:54
Ekonomi
Türkiyenin nükleer enerji hamlesi harika bir adım
Uludağ Ekonomi Zirvesi'nin ilk gününde 'Enerjide Yeni Dengeler' panelinde küresel enerji piyasalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Dr. Fatih Birol, panel sonrası yenişafak.com'un sorularını yanıtladı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.