Gündem CHPli Çankaya Belediyesinde 7 yılda 60 gün işe gitti Memuriyetten atılınca Artık Mustafa Kemalin memuruyum dedi

CHP'li Çankaya Belediyesi'nde 7 yılda 60 gün işe gitti: Memuriyetten atılınca 'Artık Mustafa Kemal'in memuruyum' dedi

CHP'li Çankaya Belediyesindeki görev süresi olan 7 yılda sadece 60 gün işe gittiği ortaya çıkan Tezcan Karakuş Candan, İçişleri Bakanlığı kararıyla memurluktan ihraç edildi. Memuriyet görevine son verilen Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, kendisini "Artık Mustafa Kemal'in memuruyum' diyerek savundu. Aynı zamanda Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı da olan Candan, 2021 ekim ayında FOX TV ekranlarında PKK kanalı Jin TV'ye verdikleri ödülü 'habercilikte gerçekten o hakikati arayanlara veriyoruz' ifadelerini kullanmıştı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
CHPli Çankaya Belediyesinde 7 yılda 60 gün işe gitti: Memuriyetten atılınca Artık Mustafa Kemalin memuruyum dedi
Tezcan Karakuş Candan

CHP'li Çankaya Belediyesi’nde çalışan Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan hakkında, “işe gitmeden maaş aldığı, haksız kazanç sağladığı” gerekçesiyle yaptığı şikayet üzerine İçişleri Bakanlığı tarafından, “memurluktan atılması” için soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturma kapsamında Tezcan'ın, CHP'li Çankaya Belediyesi'ne 7 yılda sadece 60 gün işe gittiği ortaya çıktı.

7 yılda 60 gün işe gitti: Memuriyetten çıkarıldı

Bugün İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu’nda (YDK) savunma yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, memuriyetten çıkarıldı.

Candan'ın memuriyetten çıkartılma kararı resmen tebliğ edildi.

CHP'li Çankaya Belediyesinde 7 yılda 60 gün işe gitti: Memuriyetten atılınca
OYNAT 01:02
CHP'li Çankaya Belediyesinde 7 yılda 60 gün işe gitti: Memuriyetten atılınca "Artık Mustafa Kemal'in memuruyum" dedi
CHP'li Çankaya Belediyesindeki görev süresi olan 7 yılda sadece 60 gün işe gittiği ortaya çıkan Tezcan Karakuş Candan, İçişleri Bakanlığı kararıyla memurluktan ihraç edildi.

Aynı zamanda Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı da olan Candan, 2021 ekim ayında FOX TV ekranlarında PKK kanalına verdikleri ödülü 'habercilikte gerçekten o hakikati arayanlara veriyoruz.' sözleriyle savunmuştu.


"Bugünden itibaren Mustafa Kemal’in memuruyum"

Candan CHP'li Çankaya Belediyesi'nin önünde yaptığı açıklamada, “Bu hukuksuz karardan sonra yargı sürecimiz başlayacak. Bu ülkenin Cumhuriyet değerlerinin rantçılara kalmadığını bir kez daha göstereceğiz. Bugünden itibaren devlet memuru değilim. Bugünden itibaren, yeminini ettiğim Mustafa Kemal’in memuruyum” dedi.

Mimarlar Odası PKK kanalına verdiği ödülü savundu: Habercilikte hakikati arayanlara veriyoruz
GÜNDEM
Mimarlar Odası PKK kanalına verdiği ödülü savundu: Habercilikte hakikati arayanlara veriyoruz

PKK KANALINA ÖDÜL

Aynı zamanda Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı da olan Candan, 2021 ekim ayında FOX TV ekranlarında PKK kanalı Jin TV'ye verdikleri ödülü "habercilikte gerçekten o hakikati arayanlara veriyoruz" sözleriyle savunmuştu.

Mimarlar Odası PKK kanalına verdiği ödülü savundu: Habercilikte hakikati arayanlara veriyoruz
OYNAT 00:59
Mimarlar Odası PKK kanalına verdiği ödülü savundu: Habercilikte hakikati arayanlara veriyoruz
Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Mimarlar Odası'nın terör örgütü PKK'nın yayın organı Jin TV'ye verdiği ödülü savundu. Candan, 'Biz bu basın ödüllerini gazetecilikte ısrar eden gazetelere veriyoruz. Yani habercilikte gerçekten o hakikati arayanlara veriyoruz.' dedi.CHP’li mimarın 7.5 yılda sadece 60 gün işe gittiği ortaya çıktı: 3.7 milyonu cebe indirmiş
GÜNDEM
CHP’li mimarın 7.5 yılda sadece 60 gün işe gittiği ortaya çıktı: 3.7 milyonu cebe indirmiş

CHP'li mimar Tezcan Karakuş Candan memuriyetten çıkarıldı: Yedi yılda 60 gün işe gitmişti
GÜNDEM
CHP'li mimar Tezcan Karakuş Candan memuriyetten çıkarıldı: Yedi yılda 60 gün işe gitmişti

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.