|

CHP'li Çankaya Belediyesi'nde 7 yılda 60 gün işe gitti: Memuriyetten atılınca 'Artık Mustafa Kemal'in memuruyum' dedi

CHP'li Çankaya Belediyesindeki görev süresi olan 7 yılda sadece 60 gün işe gittiği ortaya çıkan Tezcan Karakuş Candan, İçişleri Bakanlığı kararıyla memurluktan ihraç edildi. Memuriyet görevine son verilen Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, kendisini "Artık Mustafa Kemal'in memuruyum' diyerek savundu. Aynı zamanda Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı da olan Candan, 2021 ekim ayında FOX TV ekranlarında PKK kanalı Jin TV'ye verdikleri ödülü 'habercilikte gerçekten o hakikati arayanlara veriyoruz' ifadelerini kullanmıştı.

13:14 - 1/10/2022 суббота
Güncelleme: 13:31 - 1/10/2022 суббота
Yeni Şafak
Tezcan Karakuş Candan
Tezcan Karakuş Candan

CHP'li Çankaya Belediyesi’nde çalışan Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan hakkında, “işe gitmeden maaş aldığı, haksız kazanç sağladığı” gerekçesiyle yaptığı şikayet üzerine İçişleri Bakanlığı tarafından, “memurluktan atılması” için soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturma kapsamında Tezcan'ın, CHP'li Çankaya Belediyesi'ne 7 yılda sadece 60 gün işe gittiği ortaya çıktı.

7 yılda 60 gün işe gitti: Memuriyetten çıkarıldı

Bugün İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu’nda (YDK) savunma yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, memuriyetten çıkarıldı.

Candan'ın memuriyetten çıkartılma kararı resmen tebliğ edildi."Bugünden itibaren Mustafa Kemal’in memuruyum"

Candan CHP'li Çankaya Belediyesi'nin önünde yaptığı açıklamada,
“Bu hukuksuz karardan sonra yargı sürecimiz başlayacak. Bu ülkenin Cumhuriyet değerlerinin rantçılara kalmadığını bir kez daha göstereceğiz. Bugünden itibaren devlet memuru değilim. Bugünden itibaren, yeminini ettiğim Mustafa Kemal’in memuruyum”
dedi.

PKK KANALINA ÖDÜL

Aynı zamanda Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı da olan Candan, 2021 ekim ayında FOX TV ekranlarında PKK kanalı Jin TV'ye verdikleri ödülü "habercilikte gerçekten o hakikati arayanlara veriyoruz" sözleriyle savunmuştu.


#CHP
#Çankaya Belediyesi
#Tezcan Karakuş Candan
2 лет назад