Seçim secim-ilce-sonuclari-title
  • Açılan sandık
  • 43 / 43
  • %100
  • AK Parti
  • MHP
  • CHP
  • İYİ Parti
  • SP
  • HÜDA-PAR
  • VP
  • HDP
  • Diğer
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • %60,5
  • %23,6
  • %7,2
  • %6,8
  • %0,8
  • %0,4
  • %0,4
  • %0,3
  • %0
  • %60,5
  • %23,6
  • %7,2
  • %6,8
  • %0,8
  • %0,4
  • %0,4
  • %0,3
  • %0
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • %79,8
  • %10,9
  • %6,6
  • %0
  • %0,6
  • %0
  • %0,2
  • %0,1
  • %1,7
  • %79,8
  • %10,9
  • %6,6
  • %0
  • %0,6
  • %0
  • %0,2
  • %0,1
  • %1,7
AKK AYB FAT GÖL KOR KMR MES PRŞ ULB ÜNY GÜL GÜR ÇMŞ ÇTL ÇYB İKZ KBD KBT AOR
AKKUŞ
yukleniyor
ALTINORDU
yukleniyor
AYBASTI
yukleniyor
ÇAMAŞ
yukleniyor
ÇATALPINAR
yukleniyor
ÇAYBAŞI
yukleniyor
FATSA
yukleniyor
GÖLKÖY
yukleniyor
GÜLYALI
yukleniyor
GÜRGENTEPE
yukleniyor
İKİZCE
yukleniyor
KABADÜZ
yukleniyor
KABATAŞ
yukleniyor
KORGAN
yukleniyor
KUMRU
yukleniyor
MESUDİYE
yukleniyor
PERŞEMBE
yukleniyor
ULUBEY
yukleniyor
ÜNYE
yukleniyor
  • Katılım oranı % 87,5
  • Toplam seçmen9.537
  • Kullanılan oy8.349
  • Geçerli oy8.079
  • 01 Kas 15 % 84,9
  • 01 Kas 159.449
  • 01 Kas 158.020
  • 01 Kas 157.847
  • Açılan sandık
  • 43 / 43
  • %100
  • CUMHUR
  • AK Parti
  • MHP
  • -
  • -
  • -
  • %84,1
  • %60,5
  • %23,6
  • %84,1
  • %60,5
  • %23,6
  • MİLLET
  • CHP
  • İYİ Parti
  • SP
  • -
  • -
  • -
  • -
  • %14,8
  • %7,2
  • %6,8
  • %0,8
  • %14,8
  • %7,2
  • %6,8
  • %0,8
  • DİĞER
  • HÜDA-PAR
  • VP
  • HDP
  • -
  • -
  • -
  • -
  • %0
  • %0,4
  • %0,4
  • %0,3
  • %0
  • %0,4
  • %0,4
  • %0,3
AKK AYB FAT GÖL KOR KMR MES PRŞ ULB ÜNY GÜL GÜR ÇMŞ ÇTL ÇYB İKZ KBD KBT AOR
AKKUŞ
yukleniyor
ALTINORDU
yukleniyor
AYBASTI
yukleniyor
ÇAMAŞ
yukleniyor
ÇATALPINAR
yukleniyor
ÇAYBAŞI
yukleniyor
FATSA
yukleniyor
GÖLKÖY
yukleniyor
GÜLYALI
yukleniyor
GÜRGENTEPE
yukleniyor
İKİZCE
yukleniyor
KABADÜZ
yukleniyor
KABATAŞ
yukleniyor
KORGAN
yukleniyor
KUMRU
yukleniyor
MESUDİYE
yukleniyor
PERŞEMBE
yukleniyor
ULUBEY
yukleniyor
ÜNYE
yukleniyor
  • Katılım oranı % 87,5
  • Toplam seçmen9.537
  • Kullanılan oy8.349
  • Geçerli oy8.079
  • 01 Kas 15 % 84,9
  • 01 Kas 159.449
  • 01 Kas 158.020
  • 01 Kas 157.847

ÇAYBAŞI Ayrıntılı Seçim Sonuçları

  • Açılan sandık
  • 43 / 43
  • %100
  • AK Parti
  • MHP
  • CHP
  • İYİ Parti
  • -
  • -
  • -
  • -
  • %60,5
    4.887 oy
  • %23,6
    1.907 oy
  • %7,2
    580 oy
  • %6,8
    553 oy
  • %60,5
    4.887 oy
  • %23,6
    1.907 oy
  • %7,2
    580 oy
  • %6,8
    553 oy
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • -
  • -
  • -
  • -
  • %79,8
    6.264 oy
  • %10,9
    855 oy
  • %6,6
    518 oy
  • %0
    0 oy
  • %79,8
    6.264 oy
  • %10,9
    855 oy
  • %6,6
    518 oy
  • %0
  • SP
  • HÜDA-PAR
  • VP
  • HDP
  • -
  • -
  • -
  • -
  • %0,8
    63 oy
  • %0,4
    34 oy
  • %0,4
    33 oy
  • %0,3
    22 oy
  • %0,8
    63 oy
  • %0,4
    34 oy
  • %0,4
    33 oy
  • %0,3
    22 oy
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • -
  • -
  • -
  • -
  • %0,6
    48 oy
  • %0
    0 oy
  • %0,2
    17 oy
  • %0,1
    11 oy
  • %0,6
    48 oy
  • %0
  • %0,2
    17 oy
  • %0,1
    11 oy
  • Bağımsız
  • Diğer
  • -
  • -
  • %0
    0 oy
  • %0
    0 oy
  • %0
  • %0
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • -
  • -
  • %0
    0 oy
  • %0
    0 oy
  • %0
  • %0

Ordu İlçeleri Seçim Sonuçları

* Partilerin Ordu ilinin ilçelerinde aldıkları sonuçları gösterir.

  • CUMHUR MİLLET DİĞER
  • Şehir Sandık AK Parti MHP CHP İYİ Parti SP HDP VP HÜDA-PAR Diğer

Resmi kurumların yayımladığı sonuçlar esas alınarak hazırlanan bu içeriklerde tre (-) ile belirtilen il ya da ilçelerle ilgili verilere ulaşılamamıştır.

Ordu Milletvekilleri

* Ordu ilinde milletvekilliği kazanan adayları gösterir.

  • 3 AK Parti 2 CHP 1 MHP
  • Ordu
  • 1

    Şenel Yediyıldız

    +181256

    Seyit Torun

    +62958

    Cemal Enginyurt

    +26560
  • 2

    Ergün Taşcı

    +126140

    Mustafa Adıgüzel

    -7954

    Fazlı Yüksel

    -36510
  • 3

    Metin Gündoğdu

    +71024

    Onur Çam

    -67047

    Hurşit Serhat Şahin

    -95604
  • 4

    Hamide Aydemir Demir

    +15907

    Sebanur Özdemir

    -126140

    Selçuk Yücesan

    -154697
  • 5

    Sait İnan

    -172007

    Atila Şahin

    -185233

    Semanur Akbolat

    -213790
  • 6

    Yavuz Selim Kıran

    -253683

    Nazım Yiğit Günay

    -244326

    Sevinç Aksoy

    -272884

Ordu Ayrıntılı Seçim Sonuçları

  • Açılan sandık
  • 2.015 / 2.015
  • %100
  • AK Parti
  • CHP
  • MHP
  • İYİ Parti
  • 3
  • 2
  • 1
  • 0
  • %48,8
    236.373 oy
  • %22,7
    110.233 oy
  • %16,9
    81.676 oy
  • %8,5
    41.031 oy
  • %48,8
    236.373 oy
  • %22,7
    110.233 oy
  • %16,9
    81.676 oy
  • %8,5
    41.031 oy
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 4
  • 1
  • 0
  • 0
  • %63,1
    283.543 oy
  • %24,3
    109.129 oy
  • %9,4
    42.050 oy
  • %0
    0 oy
  • %63,1
    283.543 oy
  • %24,3
    109.129 oy
  • %9,4
    42.050 oy
  • %0
  • HDP
  • SP
  • VP
  • HÜDA-PAR
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • %1,4
    6.783 oy
  • %1,1
    5.530 oy
  • %0,4
    1.784 oy
  • %0,3
    1.262 oy
  • %1,4
    6.783 oy
  • %1,1
    5.530 oy
  • %0,4
    1.784 oy
  • %0,3
    1.262 oy
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • %0,9
    4.047 oy
  • %0,7
    3.227 oy
  • %0,2
    1.088 oy
  • %0
    0 oy
  • %0,9
    4.047 oy
  • %0,7
    3.227 oy
  • %0,2
    1.088 oy
  • %0
  • Bağımsız
  • Diğer
  • 0
  • 0
  • %0
    0 oy
  • %0
    0 oy
  • %0
  • %0
  • 01 Kas 15
  • 01 Kas 15
  • 0
  • 0
  • %0
    0 oy
  • %0
    0 oy
  • %0
  • %0

Genel Seçim Sonuçları Haziran 2018

Ordu Çaybaşı Geneli Ordu İlçeleri Seçim Sonuçları Ordu Çaybaşı Ayrıntılı Seçim Sonuçları Türkiye Ayrıntılı Seçim Sonuçları Ordu Milletvekilleri