Gündem Çavuşoğlundan Pelosiye tepki İbretlik cehalet

Çavuşoğlu'ndan Pelosi'ye tepki: İbretlik cehalet

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, 3 Kasım'da düzenlenecek seçimlerin ardından yarışı kaybetmesi halinde barışçıl bir devir teslimi kabul etme taahhüdünde bulunmayı reddeden Başkan Donald Trump'a, "Türkiye'de değilsin" çıkışında bulunmuştu. Skandal açıklamanın ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Pelosi'ye sert bir tepki geldi. Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Çavuşoğlu, "İbretlik cehaletiyle @SpeakerPelosi ’nin ABD Temsilciler Meclisi Başkanlığına kadar yükselmesi esas Amerikan demokrasisi adına kaygı vericidir. Türk Milletinin iradesine saygı duymayı öğreneceksiniz." ifadelerini kullandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Çavuşoğlundan Pelosiye tepki: İbretlik cehalet
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

ABD Başkanı Donald Trump'ın sözlerini değerlendiren Demokrat Partili Nancy Pelosi, düzenlediği basın toplantısında "Barışçıl bir geçiş süreci istiyoruz. Bu soruyu sormak zorunda kalmak bile çok üzücü" ifadesini kullandı. Pelosi, "Trump kaybederse barışçıl bir devir teslimini taahhüt etmeyi reddediyor. Sürpriz değil. Çünkü bilimi ve yönetimi küçümsüyor. Ancak Amerikan halkına güveniyorum ve Başkan Trump bundan kaçamayacak" dedi.

ABD Başkanı Trump'tan seçim hamlesi: Seçimler ertelensin
DÜNYA
ABD Başkanı Trump'tan seçim hamlesi: Seçimler ertelensin

"Erdoğan'a hayranlık duyduğunu biliyoruz"

ABD'nin, Kuzey Kore ya da Suudi Arabistan olmadığını söyleyen Nancy Pelosi, "Kime hayranlık duyduğunu biliyoruz. Putin'e, Kim Jong'a, Erdoğan'a... Türkiye'de değilsiniz, Kuzey Kore'de değilsiniz. Rusya'da ve Suudi Arabistan'da da değilsiniz. Sayın Başkan Amerika Birleşik Devletleri'ndesiniz ve burası bir demokrasi ülkesidir. Neden ABD Anayasası'na göre ettiğiniz yemine bağlı kalmaya çalışmıyorsunuz?" şeklinde konuştu.

Beyaz Saray'daki Barış Pınarı Harekatı toplantısında gerginlik: Toplantıyı terk ettiler
DÜNYA
Beyaz Saray'daki Barış Pınarı Harekatı toplantısında gerginlik: Toplantıyı terk ettiler

"Türk milletinin iradesine saygı duymayı öğreneceksiniz"

Pelosi'nin skandal açıklamalarına tepki gösteren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Twitter'dan şu açıklamayı yaptı: "İbretlik cehaletiyle @SpeakerPelosi ’nin ABD Temsilciler Meclisi Başkanlığına kadar yükselmesi esas Amerikan demokrasisi adına kaygı vericidir. Türk Milletinin iradesine saygı duymayı öğreneceksiniz."

Trump'tan Demokratlar'la ilgili sert çıkış: Seçimi kazanmalarının tek yolu hile yapmaları
DÜNYA
Trump'tan Demokratlar'la ilgili sert çıkış: Seçimi kazanmalarının tek yolu hile yapmaları

ABD seçimleri mahkemede bitecek
DÜNYA
ABD seçimleri mahkemede bitecek

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.