Yol izin belgesi olmayan 14 kişi gözaltına alındı

Denizli'de,ülke içinde seyahat etmeleri için gerekli 'yol izin belgesi' olmayan İran ve Afganistan uyruklu 14 kişi gözaltına alındı.

Van'da 15 bin paket kaçak sigara ele geçirildi

Van'da bir yolcu otobüsü ile terk edilmiş binalarda yapılan aramalarda 15 bin paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Olayla ilgili 3 şüpheli gözaltına alındı.

ABD'de sanayi üretimi beklenenin üzerinde arttı

ABD'de sanayi üretiminin ekimde beklentinin yaklaşık 2 katı oranında 0,9 puan artış gösterdiği açıklandı.

Papağanın tanıklığı hapse götürdü

ABD’de görülen bir cinayet davasında, olay yerinde bulunan papağanın sık sık “Ateş etme, ateş etme” diye bağırmasını dikkate alan mahkeme heyeti, yargılanan kadının kocasını öldürdüğüne kanaat getirdi.

Almanya'dan Konya'daki NATO üssünü ziyaret açıklaması

Almanya Federal Meclisi, 7 kişilik milletvekillerinin Konya'daki NATO üssünü ziyaret edeceğini açıkladı.

Cami yapımını 3,25 milyon dolarla engellediler

ABD'nin New Jersey eyaletinde cami projesini reddeden Bernards kasabası yönetimi, açılan davalar üzerine anlaşma yoluna giderek davacı Müslüman kuruluşa 3,25 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

'Rusya ABD Başkanlık seçimlerine müdahale etti'

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) eski Başkanı John Brennan, Rusya'nın başkanlık seçimleri öncesinde Trump'ın çevresindeki birçok isimle iletişim kurmak dahil olmak üzere, ABD 2016 başkanlık seçimlerine müdahale ettiğini söyledi.

ABD seçimlerini hacklediği iddia edilen Rus yazılımcı tutuklandı

İspanyol polisi, ABD'deki başkanlık seçimlerini hacklediği öne sürülen bir Rus vatandaşını tutukladıklarını açıkladı.

Kozmetik devini telefonla dolandırdılar

Telefon dolandırıcılarının son kurbanı, ıslak mendilin Türkiye’deki ilk üreticilerinden kozmetikçi İzzet Zavaro oldu.

ABD Başkanlık kabinesinde ilk: Özel kuvvetler mensubu bakan oldu

ABD Başkanı Donald Trump'ın İçişleri Bakanlığına aday gösterdiği Ryan Zinke (55), Senato'dan gerekli onayı alarak bakan olmaya hak kazandı. Ayrıca Zinke, bir başkanın kabinesinde görev alan ilk 'donanma özel kuvvetler mensubu' olarak kayıtlara geçti.

Obama: Ben yarışsam seçimleri kazanabilirdim

Beyaz Saray'da iki dönemdir oturan ABD Başkanı Barack Obama, 8 Kasım'daki başkanlık seçimlerine katılabilmesi halinde Cumhuriyetçi Donald Trump karşısındaki şansına ilişkin, "Bu yıl yarışabilsem seçimleri kazanabilirdim" dedi.

Başkanlığı garantiledi

ABD'nin “seçilmiş başkanı” Cumhuriyetçi Donald Trump, 538 üyeli Seçici Kurul'un önceki günkü oylamasında resmi olmayan sonuçlara göre 304 delegenin oyunu alarak başkanlığını garantiledi.

Trump: 1 milyon oy iptal!

ABD'de 8 Kasım'da yapılan seçimlerde Başkan seçilen Donald Trump, milyonlarca oyun hileli yollarla kullanıldığını söyledi.

Michigan eyaletinde de seçimleri Donald Trump kazandı

ABD'de 8 Kasım'da yapılan başkanlık seçimlerinden 20 gün sonra Michigan seçim komisyonu, Cumhuriyetçi Donald Trump'ın seçimleri ve 16 seçici kurul üyesini kazandığını açıkladı.

Clinton oyların yeniden sayımı için atağa geçti

ABD'de başkanlık seçimlerini kaybeden Demokrat aday Hillary Clinton'ın kampanya ekibi, başta Wisconsin olmak üzere bazı kritik eyaletlerdeki oyların yeniden sayılması için bugünden itibaren gerekli adımları atacaklarını açıkladı.

İsyan bayrağı

ABD'de 3 milyon kaçak göçmeni sınır dışı edeceğini açıklayan Donald Trump'a Los Angeles polisinden tepki geldi.

Operasyon yedik!

Demokrat Parti’nin mağlup başkan adayı Hillary Clinton, seçim yenilgisinden dolayı FBI Başkanı Comey’i suçladı. Clinton, Comey’nin e-posta skandalına ilişkin soruşturmayı yeniden başlatacağını duyurması nedeniyle seçimi kaybettiğini savundu.

Kızılderililer Trump'ı protesto etti

ABD'nin Chicago kentinde, Amerikan yerlileri ABD'nin 45'inci başkanı Donald Trump'a tepki gösterdi. Yoğun güvenlik önlemi alan Chicago polisi, göstericilerin yürüyüş güzergahını araç trafiğine kapattı.

Gözler kilit kadroda

ABD’de rakibi Hillary Clinton’ı hezimete uğratarak ülkenin 45. Başkanı seçilen Donald Trump’ın kabineyi oluşturmak için önünde 70 günü var. 15 üyeli kabinenin yanısıra yönetimdeki üst düzey pozisyonlara hangi isimlerin oturacağı merakla beklenirken Trump’a seçim kampanyasının başından beri destek veren yakın isimlerin kilit kadroyu oluşturacağı öngörülüyor.

ABD'deki protestolarda ateş açıldı

ABD'de seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra başlayan protesto gösterileri şiddet olaylarına dönüştü. Ülkede devam eden şiddet olaylarında bir göstericinin vurularak öldürüldüğü açıklandı.

Müslümanların hakkına saygı duy

ABD’nin en büyük Müslüman sivil toplum kuruluşu Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR), ülkenin yeni başkanı seçilen Donald Trump’ın, aralarında Müslümanların da olduğu tüm Amerikalıların haklarına saygı göstermesi çağrısında bulundu.

Trump'a Kanada daveti

Kanada Başbakanı Trudeau, ABD başkanlığına seçilen Trump'ı telefonla arayarak kutladı ve ilk yurt dışı gezisini yapmak üzere ülkesine davet etti.

May Trump'ı kutladı

İngiltere Başbakanı May, telefonda görüştüğü ABD başkanlığına seçilen Trump'ı kutladı. Görüşmede iki ülke arasındaki ilişkilerin ele alındığı kaydedildi.

Obama Trump ile görüştü

ABD Başkanı Obama ile başkanlığa seçilen Trump, yönetimin devir sürecini görüşmek üzere Beyaz Saray'da ilk kez bir araya geldi. Görüşme sonrası açıklama yapan Obama, Trump ile iç ve dış politikaya yönelik konuları konuştuklarını söylerken, Trump ise Obama ile görüşmekten büyük onur duyduğunu ifade etti.

Trump'ın kabinesindeki muhtemel isimler

ABD'nin 45. başkanı seçilen Trump ile ilgili en çok konuşulan konulardan biri kabinesine hangi isimleri alacağı... Trump'ın, yeni yönetimi için zafer konuşmasında teşekkür ettiği ve taraftarlarına alkışlattığı bazı isimlere önemli pozisyonlarda görev vereceği konuşuluyor.

ABD'li profesör 13 soruyla Trump'ın kazanacağını bildi

ABD'deki başkanlık seçimini kimin kazanacağına dair tahminlerde neredeyse tüm anketler ve medya kuruluşları yanıldı. Yanılmayan az sayıdaki araştırmacıdan biri aylardır ısrarla Donald Trump'ın kazanacağını savunan bir profesör oldu. Lichtman, 13 aşamalı bir sorgulama sistemiyle Trump'ın kazanacağını tahmin etti. Lichtman, 1984'ten beri yapılan tüm başkanlık seçimlerinin kazananını bildiğini söylüyor.

İİT'den Trump'a 'güven' mesajı

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ABD başkanı seçilen Donald Trump ile "güvene dayalı" çalışmaya hazır olduğunu açıkladı.

Trump'ın zaferi Arap medyasında

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin adayı Donald Trump'ın başkanlık seçimlerini kazanması Arap medyasında geniş yer buldu.

Lavrov'dan Trump açıklaması

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Amerikan halkının seçimine saygı duyduklarını ve yeni başkan Donald Trump döneminde Rusya-ABD ilişkilerinin normalleşmesini beklediklerini söyledi.

Trump'tan ilk darbe BM'ye

ABD'de seçimlerin ardından yei başkan olarak seçilen Donald Trump'ın 100 günlük eylem planı yayınlandı. Buna göre Trump, ABD'nin diğer ülkelerle imzaladığı serbest ticaret anlaşmalarından çekilmeyi planlarken, BM İklim değişikliği için ödenen parayı da iptal edecek.

Trump'ın gelişiyle enerji denklemleri değişecek

Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği Başkanı Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu, Trump'ın zaferinin Ortadoğu'daki enerji denklemlerini de etkileyebileceğini açıkladı. Trump'ın sözleri ile icraatlarının ne kadar örtüşeceğinin takip edildiğine işaret eden Kumbaroğlu, "ABD seçimlerinin bölgedeki kazananın Türkiye olacağına işaret eder, çünkü istikrar enerjinin önünü enerji de Türkiye'nin önüne açar" dedi.

Batı şaşkın

ABD’de skandallar ve krizlerle dolu yoğun tempolu kampanya sürecinin ardından birçok kritik eyalette başarı elde ederek seçimlerden zaferle çıkan Donal Trump’ın galibiyeti başta Avrupa olmak üzere tüm dünyada şaşkınlıkla karşılandı. Trump’ın rakibi Clinton’ı yenmesiyle büyük bir şok yaşayan Batılı liderler sonuçların endişe verici olduğunu kaydetti. Trump’ı ilk kutlayan isimler ise Putin ve Sisi oldu.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.