• İMSAK 00:00
  • GÜNEŞ 00:00
  • ÖĞLE 00:00
  • İKİNDİ 00:00
  • AKŞAM 00:00
  • YATSI 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2019

Ramazan 2019 | Yeni Şafak Ramazan

İftar vakitleri, sahur saatleri, orucu bozan şeyleri, ramazana ve oruca dair sıkça sorulan soruları, iftar ve sahurlarınıza özel yemek tariflerini, her gün için özel mukabeleleri, ayet ve hadisleri, duaları ve Ramazan'a dair her şeyi Yeni Şafak Ramazan sayfasında bulabilirsiniz.

Nefisler itikaf ile terbiye oluyor
01:35
Ramazan

Nefisler itikaf ile terbiye oluyor

​Ramazan'ın son 10 gününde Allah'ın rızasını kazanmak için belli bir adap içinde camide kalmak ve ibadetle meşgul olmak anlamına gelen “itikâf”, modern hayatın yoğunluğunda nefis terbiyesi ve ibadetine yeteri kadar zaman ayıramayan Müslümanlar için Ramazan'ın ayrılmaz parçası oluyor.
İlk kez oruç tuttu
00:54
Ramazan

İlk kez oruç tuttu

​Hollanda'da geçen yıl Müslüman olan ve ilk defa oruç tutan Pierre Weijers, 'Ramazan'da beni en çok etkileyen şey, dayanışma, kardeşlik ve insanların bana destek olup yardım etmesi oldu. Ramazan'ı yaşamak çok güzel bir duygu' dedi.
Oruçluya saygıları utandırdı
00:21
Hayat

Oruçluya saygıları utandırdı

​Konya'da alışveriş merkezindeki oruçlu insanlar görmesin diye dondurmalarını duvara dönerek yiyen çocukların takdir edilen hareketi Twitter'da paylaşıldı.
Kudüsteki baskıya en güzel cevabı verdiler
02:20
Hayat

Kudüs'teki baskıya en güzel cevabı verdiler

​İşgalci İsrail Güçleri, ramazan boyunca iftar yapan Filistinlilere psikolojik baskı uyguluyor. Mescid-i Aksa'nın murabıtları ise bu duruma söyledikleri ezgilerle karşılık veriyor: Allah-u Ekber, Allah-u Ekber. Hamd ancak O'na mahsustur.
Cennetten parçalar bu camide
00:56
Ramazan

Cennetten parçalar bu camide

​İslam dininde kutsal sayılan, ana parçası Kabe-i Muazzama'da bulunan ve cennetten geldiğine inanılan Hacer-ül Esved taşının 4 parçasını yaklaşık 5 asırdır muhafaza eden Şehit Sokullu Mehmed Paşa Camisi, Ramazan ayında da ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.
Çorbanın dumanı birlik tutuyor
00:48
Ramazan

Çorbanın dumanı birlik tutuyor

​Gaziantep'te Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı, Ramazan'da yetimler ile gönüllü aileleri iftar sofralarında buluşturuyor.
İNFOGRAFİK
SÜLEYMANİYE DERSLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.